« Powrót do artykułu

Zagraniczny dłużnik już nie taki straszny. Pomoże europejski nakaz zabezpieczenia

Polski przedsiębiorca i obywatel łatwiej uzyska należną zapłatę od niepłacącej firmy lub osoby z innego kraju Unii Europejskiej. Od 18 stycznia tego roku obowiązują nowe przepisy m.in. kodeksu postępowania cywilnego, które wprowadziły europejski nakaz zabezpieczenia w celu ułatwienia transgranicznego dochodzenia wierzytelności w sprawach cywilnych i handlowych. Wydany w Polsce nakaz będzie automatycznie honorowany i wykonywany w każdym innym kraju UE. Nowa procedura pozwala na uzyskanie informacji o rachunku bankowym zagranicznego dłużnika i zablokowanie jego konta.

euro, pieniądze, monety

żródło: ShutterStock

Europejski nakaz zapłaty

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2017-01-28 10:08) Zgłoś naruszenie 12

    "Polski przedsiębiorca i obywatel" - czytaj : POlska mafia państwowa , POlscy bankowcy , POlskie korporacje i ścierwojady . A konkretnie ? - POlski rząd , do spółki z lokalnym i światowym elementem kryminalnym , sprzedaje i eksterminuje polskich obywateli , którzy schronili się przed mafią za granicą . By było jasne .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!