statystyki

Naczelna Rada Adwokacka: Wyznaczamy standardy moralne

autor: Patryk Słowik, Anna Krzyżanowska15.09.2016, 15:07; Aktualizacja: 15.09.2016, 15:11
prawo, sąd

"Dymisję dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorza Majewskiego przyjmuję absolutnie z aprobatą i jako decyzję absolutnie oczywistą"źródło: ShutterStock

Dymisję dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Grzegorza Majewskiego przyjmuję absolutnie z aprobatą i jako decyzję absolutnie oczywistą – powiedział na spotkaniu prasowym prezes NRA Andrzej Zwara. Wskazał on przy tym, że adwokatura w przeciwieństwie do polityków wyciąga wnioski z ostatnich wydarzeń i może stanowić wzorzec moralny. Dlatego też samorząd będzie dążył do ustalenia i wyjaśnienia, którzy adwokaci brali udział w procederze reprywatyzacyjnym jako nabywcy roszczeń.

Reklama


Reklama


Prezes Zwara zaznaczył jednocześnie, że będzie chciał spotkać się z organizacjami i ruchami obywatelskimi, które ujawniały w ostatnim czasie nieprawidłowości związane z postępowaniami zwrotowymi, by dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu członków palestry.

Problem związany z – jak sam to określił prezes Zwara – aferą reprywatyzacyjną ma posłużyć Naczelnej Radzie Adwokackiej także do przeprowadzenia ogólnej kwerendy. Samorząd chce ustalić w stosunku do których adwokatów toczą się aktualnie postępowania karne – także te niezwiązane z tematyką dekretową.
- Teraz mamy idealną okazję, by to sprawdzić. Tak, by w przyszłości nie dochodziło już do żadnych podobnych incydentów do tego, o którym dziennikarze obecnie piszą, a wszyscy mówią – wskazał Andrzej Zwara.

- Dymisja mec. Grzegorza Majewskiego jest pierwszym krokiem, aby zachować standardy w naszym środowisku – zaznaczył prezes NRA, podkreślając przy tym, że nie przesądza o winie byłego dziekana stołecznej palestry.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

 • Polak(2016-09-15 20:26) Odpowiedz 103

  Szkoda , że tylko malutki musi prawa przestrzegać. Myślę, że należy się wziąć za uprzywilejowanych w togach.

 • cesa(2016-09-16 07:33) Odpowiedz 80

  Po ptakach---jak w jednym komentarzu pisał Beret -"---Potrzeba dekomunizacji w sądach i to łącznie z przyjrzeniem się kim był tatuś i mamusia w PRL "

 • Po ptakach(2016-09-16 07:06) Odpowiedz 80

  prosta sprawa -lustracja z uwzględnieniem Zbioru Zastrzeżonego IPN. Ujawnić aneks WSI. Opcja ZERO!

 • okradany(2016-09-15 22:40) Odpowiedz 80

  Aco to za adwokat,na dodatek dziekan,toż to pospolity przestępca i złodziej ,okradający Polskę,tak Polskę a nie żadnych spadkobierców,bo tam ,była tylko spalona ziemia.Zabrać wszystko,bo pochodzi z czynu zabronionego.

 • sa(2016-09-16 09:15) Odpowiedz 61

  Jak się nie uporządkujecie korpo adwokatów, syndyków, komorników ,sądów to będzie konieczność was przeczyścić urzędowo, tak dalej w Państwie Prawa być nie może !!!!!. Jak temida śmierdzi od głowy ,to co się wtedy dzieje w całym kraju, degrengolada !!!!. Rząd do nadzoru i wyciągania wniosków w tych korpo.

 • antek(2016-09-15 23:22) Odpowiedz 60

  A co z ludżmi wyrzuconymi z domów? Czy ich krzywdy będą naprawione?

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • uzek r(2016-09-16 01:30) Odpowiedz 50

  baju baju.Do tej pory wszyscy byli glusi i slepi.

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-09-15 23:42) Odpowiedz 40

  O ile dobrze pamiętam (zwrot retoryczny, bo pamięć mam dobrą) nastąpiło już swego czasu "samooczyszczenie" tego środowiska, które nie mimo, że nie spowodowało żadnych zmian osobowych i organizacyjnych, zapewniło ustanowienie nowych standardów moralnych i etycznych będących wzorcem dla całego społeczeństwa. Jak powszechnie wiadomo jedynymi winnymi afery podsłuchowej byli kelnerzy, którzy dokonywali nielegalnych nagrań. Adekwatnie do tamtego przypadku, w tym należy obwinić samorządy które rozpoczęły "dziką prywatyzację". Jak poinformowała Płofesoł Nałuk Pławnych winni zostali ukałani, nie wiem dlaczego więc, nadal występują próby podważenia wiarygodności wzorców moralności.

 • StAAbrA(2016-09-15 22:22) Odpowiedz 30

  Jajcarskie creme de la creme - też - III RP .

 • adwokat(2016-09-16 14:01) Odpowiedz 30

  Należałoby obecnie, od obecnych i przyszłych kandydatów t do władz ORA w Warszawie odebrać oświadczenie, że nigdy nie skupywali roszczeń reprywatyzacyjnych. W mojej ocenie, udział w procederze skupywania tych roszczeń jest sam w sobie wysoce nieetyczny. Osoby, które to robiły powinny stanąć przed sądem dyscyplinarnym i wydalone z zawodu.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • standard moralny(2016-09-16 09:45) Odpowiedz 20

  hahaha tutuł jest ******** roku! tym bardziej jest to smutne że oni na prawdę w takim tkwią mniemaniu o sobie...

 • wv(2016-09-16 15:47) Odpowiedz 20

  warsiawiaki pokażcie co jesteście warci

 • Major(2016-09-16 17:40) Odpowiedz 00

  hahahahaha...standardy moralne?Przecież "Kasta Nadzwyczajnych Ludzi" nie wie co to jest moralność.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama