statystyki

Prokuratorzy wojskowi mają informować o spotkaniach integracyjnych

23.06.2016, 09:04; Aktualizacja: 23.06.2016, 09:12
prawo

Nieoficjalnie prokuratorzy mówią, że takie pismo nie ma żadnej podstawy prawnej.źródło: ShutterStock

Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Krajowej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedziało się RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.

Reklama


Reklama


Pismo to oficjalne służbowe polecenie, w którym prokurator Puławski zobowiązuje wojskowych śledczych do pisemnego powiadamiania go o planowanym udziale w oficjalnych spotkaniach i naradach z przedstawicielami władz rządowych lub samorządowych, a także o przyjmowaniu zagranicznych delegacji i uczestniczeniu w nich. O ile to nie budzi sprzeciwu, to olbrzymie kontrowersje wywołuje polecenie informowania prokuratora Puławskiego o planowanym udziale w spotkaniach stowarzyszeń oraz spotkaniach integracyjnych grup zawodowych. Nie ma przy tym żadnych wyjaśnień i powodów takiego nakazu.

Prokuratura krajowa twierdzi, że "jedyną i wyłączną przyczyną działań podjętych przez zastępcę prokuratora generalnego do spraw wojskowych jest koordynacja spotkań z prokuratorami wszystkich szczebli pionu wojskowego w celu uniknięcia kolizji terminów spotkań i związaną z nimi koniecznością odwoływania prokuratorów zaproszonych na uroczystości".

Nieoficjalnie prokuratorzy mówią, że takie pismo nie ma żadnej podstawy prawnej.

Reklama


Źródło:RMF FM

Polecane

Reklama

  • qwerty(2016-06-23 10:21) Odpowiedz 00

    to zaczyna się inwigilacja ..jak ku...e robią to tez powinni informowac kiedy i gdzie

  • podatnik(2016-06-23 17:57) Odpowiedz 00

    Prokuratura wojskowa - jaki poziom prezentują ci urzędnicy to sobie oglądnęliśmy z okazji śledztwa smoleńskiego. Dalej w prokuraturze wojskowej na materiał wybuchowy mówi się "materiały wysokoenergetyczne"? A brzoze w końcu zmierzyli? Jak sobie pomyślę ile zarabiają ci ludzie i jak wyglądała ich praca ze sprawą smoleńską, to aż mi się nie chce płącić podatków.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama