statystyki

Trybunał nie zajmie się stawkami adwokackimi. Postępowanie umorzone

autor: Anna Krzyżanowska26.04.2016, 07:26; Aktualizacja: 26.04.2016, 07:48
adwokat, prawnik, radca prawny, biznes

Sprawa dotyczyła brzmienia art. 29 ust. 2 prawa o adwokaturze (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 615 ze zm., dalej: p.o.a.)źródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie w sprawie stawek za prawnicze urzędówki. Nie po raz pierwszy stwierdził tym samym, że członkowie palestry nie mają legitymacji do kwestionowania przepisów regulujących tę materię, a prowadzenie spraw z urzędu to niejedyny sposób na adwokacki zarobek.

Reklama


Reklama


Sprawa dotyczyła brzmienia art. 29 ust. 2 prawa o adwokaturze (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 615 ze zm., dalej: p.o.a.). Wskazany przepis zawiera upoważnienie dla ministra sprawiedliwości do ustalenia w drodze rozporządzenia wysokości kosztów zastępstwa prawnego świadczonego przez adwokatów z urzędu. Szef resortu sprawiedliwości – po zasięgnięciu opinii Naczelnej Rady Adwokackiej – jest więc zobligowany do wydania rozporządzenia, w którym powinny zostać uregulowane:


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • wjw(2016-04-26 09:29) Odpowiedz 105

    Jeszcze jeden argument za tym, że TK jest zbędny...

  • Marianna(2016-05-01 06:25) Odpowiedz 00

    Jezeli przy odrebnej wlasnosci jest dwoch wlascicieli dlaczego wszelkie rozliczenia, dokumentacja wystawiane sa jedynie na czlonka spoldzielni zamiast do obu wlascicieli mieszkania?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama