Reforma sądownictwa nadchodzi. Sędziowie boją się czystek

autor: Małgorzata Kryszkiewicz19.04.2016, 07:12; Aktualizacja: 19.04.2016, 13:59
sąd, prawo

Stanowiska stracą najprawdopodobniej wszyscy obecni prezesi sądówźródło: ShutterStock

Planowane zmiany w strukturze sądownictwa budzą niepokój w środowisku. Kadra się obawia, że może to być świetny pretekst do czystek.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (107)

  • Andrzej(2017-07-31 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram, Polsce są potrzebne szybkie reformy tego niereformowanego przybytku jak sądy w naszym kraju. Polacy czekają na dobre demokratyczne i ostre działania i w prowadzenie demokracji do tej instytucji. Kasty i nietykalni powinni zniknąć z naszych sądów. Sędzia łamiący prawo wykonując zawód sędziego powinien odpowiadać za swoje złe,decyzje jak każdy ,w każdej pracy. Sędzia to powołanie , bardzo dobre zarobki, praca do emerytury. Polacy mają prawo domagać się dobrych demokratycznych sędziów na swych sprawach sądowych. Jak do tej pory 50% spraw to prywata i układy. Sąd potrafi zabrać prawowitemu właścicielowi spadek po rodzicach, to już skandal na cały świat, a żeby było weselej, to wcześniej już w tej samej sprawie Sąd Najwyższy w Polsce anulował poprzedni wyrok który niesłusznie, pozbawiał praw spadkodawcy.Tym samym sędzia w Piotrkowie Trybunalskim złamał zasadę obowiązująca od stuleci, iż odebrał własność po ojcach a dał komuś innemu. Sądy i sędziowie do gruntownej przebudowy tej zdziadziałej instytucji,zmiany są konieczne, kolesie, kasty , nietykalni oszuści,i łamanie prawa w majestacie prawa .Są normalni sędziowie i jest ich mnóstwo, ale jak się siedzi w takim bagnie sądowym jakie jest teraz, to trzeba piać tak jak wszyscy.

    Odpowiedz
  • as(2017-07-23 18:47) Zgłoś naruszenie 10

    najbardziej boja się i skandują ci co najwięcej matacza

    Odpowiedz
  • bella(2017-07-22 07:42) Zgłoś naruszenie 10

    cala nomenklatura w polsce to PRL. przyszedl czas z tym skonczyc. do tego skorumpowani sedziowie z bylmi cinkciarzami gansterami. fuuu i to ma byc nadzwyczajna kasta??? takim sie reki niepodaje a tu prosze pisze sie kasacje dla brata sobiesiaka ufff jaki melanz??? a te e - sady to co ? pan komornik i pan sedzia w ukladziku jak tu durnego polaczka nabrac i oskubsc? i co to tez nadzwyczajna kasta grzebie sie tak pracuje? bo tak lubi co? POLACY ZROZUMIECIE TO KASTA SMIECI CO SPRZEDSJA SIE JAK ****** ZA KASE!!!

    Odpowiedz
  • kkk(2017-07-21 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    jak prawo i sądy działały do tej pory w Polsce??? Obudźcie się! Kto nie zapoznał się z tematem proszę koniecznie "Układ zamknięty" zobaczyć tyle w tym temacie, takich historii jest cała masa.

    Odpowiedz
  • Barbara baal(2017-07-20 18:28) Zgłoś naruszenie 10

    W Europie władzę zawłaszczyli liberałowie, czyli ludzie którzy pogrzebali demokrację, chociaż ciągle wycierają nią sobie gęby. Świętością dla nich jest wyłącznie mamona i dla niej będą zabijać, fałszować, prowokować. Stąd ta idiotyczna histeria o sądy. A czyje były w Polsce sądy za czasów PO? A czyje były wszystkie cokolwiek warte stołki za czasów PO? Wtedy było cacy, a teraz jest ,zamach stanu,? Żałośni frustraci!

    Odpowiedz
  • Gość (2017-07-19 08:23) Zgłoś naruszenie 30

    Zreformować sądownictwo od dawna skorumpowane. Zdjąć ze stołów wszystkich upolitycznionych. Platforma ze strachu głośno krzyczy, boją się o swoje szemrane interesy. Ile afer było za ich rządów? Zamknąć Platformie gęby, pozwolić PiS pracować, a ludziska do domu- do żon i mężów.

    Odpowiedz
  • Galyan(2017-07-17 18:46) Zgłoś naruszenie 20

    Przyjrzyjcie się oświadczeniom majątkowym sędziów, prawie żadne nie zawiera osiągniętego dochodu z pracy. Zatajenie dochodu to także przestępstwo, a podpisali świadomość karalności

    Odpowiedz
  • kalka(2017-07-17 13:56) Zgłoś naruszenie 20

    kalka stalinizmu w wydaniu czarnej bolszewi ....

    Odpowiedz
  • Kaja(2017-07-16 20:07) Zgłoś naruszenie 22

    Jestem za powolaniem nowych sedziow i nowelizacji, gdyz niesprawiedliwie oceniaja sytuacje i kaza czesto bezpodstawnie

    Odpowiedz
  • KOT(2017-07-16 11:51) Zgłoś naruszenie 20

    Najciemniej pod latarnią świeci, kraj mamy w rozsypce..., sprawiedliwości nie ma i nie będzie...podstawowy problem w Polskim prawie to zróbmy invitro a potem aborcję a najważniejsze sprawy pozamiatajmy pod dywan..i groźnych przestępców sędzio wypuść a potem ścigaj człowieka za batonik..albo fałszywy wyrok! Granda

    Odpowiedz
  • KRZYŚ(2017-07-15 20:51) Zgłoś naruszenie 21

    GONIĆ KOMUCHÓW Z SĄDU DO ROBOTY NA ULICE

    Odpowiedz
  • Dorota (2017-07-15 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ta reforma jest potrzebna bo pis uważa sąd Sade ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie

    Odpowiedz
  • Mieszko(2017-07-14 20:28) Zgłoś naruszenie 40

    Ta reforma powinna być zrobiona 27 lat temu a teraz po co jak cały majątek Polski sprzedali razem z Polakami i dziadów z nas zrobili

    Odpowiedz
  • ShuaFeng(2017-07-14 18:48) Zgłoś naruszenie 50

    Sądy to podstawa Państwa. Ułomne sądy to ułomne Państwo. Nasze sądy to Wielka ułomność. Jak mówi pani Kamińska ta wspaniała, cudowna kasta ludzi przez tyle lat tworzyła zamknięte hermetyczne środowisko w zasadzie bez żadnej kontroli. Jako obywatel cieszę się, że w końcu zostanie podniesione wieko tej krypty. Co tam znajdziemy zaszokuje Nas nie raz. To w jaki sposób zmiana następuje nie jest doskonałe jednak nikt do dzisiaj nie miał determinacji i woli aby tą wspaniałą kastę przywrócić do normalności. Jaki tam jest teraz popłoch, te układy i układziki...... Ostatni bastion patologii zdaje się kruszyć.

    Odpowiedz
  • Lucek(2017-07-14 15:00) Zgłoś naruszenie 10

    Widać że mafia sędziowska ma wielu postPRLowskich obrońców. KRS jest tworem PRL a sądy nie były zdekomunizowane dlatego sporo sędziów którzy skazywali opozycjonistów łamiąc nawet prawo PRL dziś ma się jak pączki w maśle. Ba oni usadowili już dzieci i wnuków w sądach a którzy myślą tak jak ta postPRLowska kasta. Masa najlepszych prawników w Polsce nie ma szans przebicia się prze ten szklany sufit.

    Odpowiedz
  • Elżbieta(2017-07-03 09:39) Zgłoś naruszenie 41

    Zmiany są konieczne. Ponieważ obecnie sędziowie nie przejmują się tym, że łamią wszystkie obowiązujące ich prawa. Nikt ich nie kontroluje. A najmniej PREZESI. Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola pracy sędziów przez organy niezależne. Duża praca nad rozbiciem klanu prawników, to jest rola rządu.

    Odpowiedz
  • baca(2017-05-15 22:13) Zgłoś naruszenie 41

    Zło nie tkwi w tym iż w kraju są przestępcy, złodzieje aferzyści, lecz w koleśiostwie sędziów, prokuratorów, z obecnym systemie prawnym, gdzie sędzia tworzy swoje prawa a nie stosuje kodeksów. Takie mamy Państwo jakich mamy sędziów, a jakich to widać ze stanu państwa

    Odpowiedz