statystyki

Sprawy przed TK bez udziału Sejmu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz05.04.2016, 07:48; Aktualizacja: 05.04.2016, 09:45
Nie mając pełnomocnictwa do reprezentowania marszałka Sejmu i mimo to występując przed TK, poseł działałby bez podstawy prawnej.

Nie mając pełnomocnictwa do reprezentowania marszałka Sejmu i mimo to występując przed TK, poseł działałby bez podstawy prawnej.źródło: Materiały Prasowe

Jutro Trybunał Konstytucyjny ma rozpoznać pytanie prawne Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczące m.in. podziału gmin na okręgi wyborcze. Będzie to pierwsze orzeczenie TK wydane po 9 marca br., kiedy to trybunał uznał za niekonstytucyjną „naprawczą” nowelę ustawy o TK (Dz.U. z 2015 r. poz. 2217). Wszystko wskazuje na to, że w środowym posiedzeniu nie weźmie udziału nikt z ramienia Sejmu.

Reklama


„(...) Cofam upoważnienie udzielone Posłowi Robertowi Kropiwnickiemu do reprezentowania Sejmu w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie pytania prawnego Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. akt P 5/14)” – pismo o takiej treści podpisane przez Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu, otrzymał na kilka dni przed rozprawą poseł Kropiwnicki. Zdaniem samego zainteresowanego jest to dowód na to, że PiS – choć mówi o kompromisie – jest nastawiony na eskalację konfliktu toczącego się od wielu miesięcy wokół TK.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane