statystyki

Siedziby i właściwość prokuratur bez zmian

autor: Ewa Ivanova10.02.2016, 07:25; Aktualizacja: 11.02.2016, 11:27

Uchwalona 28 stycznia ustawa – Prawo o prokuraturze gruntownie zmienia strukturę wewnętrzną prokuratur. Miejsce obecnych jednostek apelacyjnych mają zająć prokuratury regionalne, Prokuratury Generalnej – Prokuratura Krajowa. Część prokuratur będzie miała swe zamiejscowe ośrodki.

Reklama


Reklama


Zmiany obejmą jednak praktycznie tylko nazewnictwo. Dotychczasowe siedziby i obszary właściwości praktycznie pozostaną bez zmian (wyjątkiem będzie przeniesienie gminy Iłów do obszaru właściwości Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie). Tak wynika z projektów dwóch rozporządzeń, które opracował minister sprawiedliwości. Tak jak w obecnym stanie prawnym jest 11 prokuratur apelacyjnych, tak w projektowanym stanie ma być 11 prokuratur regionalnych. Nie zmienią się również ich siedziby.

Jedyne novum to powołanie wydziałów zamiejscowych departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji w Prokuraturze Krajowej, które utworzone zostaną przy prokuraturach regionalnych. Będą zajmowały się ściganiem przestępczości zorganizowanej, najpoważniejszej przestępczości korupcyjnej oraz przestępczości o charakterze terrorystycznym.


Pozostało jeszcze 16% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • fakty(2016-02-10 13:14) Odpowiedz 20

    Jednym słowem chodzi o wyczyszczenie wymiaru NIEsprawiedliwości z czerwonej zarazy - Ot i cała Dobra zmiana!!!

  • Prok(2016-02-10 10:51) Odpowiedz 11

    Jednym słowem chodzi o wyczyszczenie stanowisk dla swoich Przydupasów. Ot i cała Dobra zmiana!!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

p »

Prawo na co dzień

p »

Galerie

p »

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama