statystyki

Urząd Zamówień Publicznych wreszcie ma prezesa

autor: Sławomir Wikariak08.02.2016, 12:21; Aktualizacja: 10.02.2016, 19:46
podatki dokumenty urzędnik

UZP po ponad dwóch latach wreszcie będzie miał pełnoprawnego szefa.źródło: ShutterStock

Małgorzata Stręciwilk została powołana przez premier Beatę Szydło na prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Od ponad dwóch lat stanowisko to pozostawało nieobsadzone.

Reklama


Reklama


Małgorzata Stręciwilk

Małgorzata Stręciwilk

źródło: Materiały Prasowe

Małgorzata Stręciwilk była jedną z trzech osób rekomendowanych na stanowisko prezesa UZP w rozstrzygniętym w styczniu konkursie. Dzisiaj oficjalnie otrzymała nominację od premier Beaty Szydło. W ten sposób urząd ten po ponad dwóch latach wreszcie będzie miał pełnoprawnego szefa. Od grudnia 2013 r., kiedy to odwołano prezesa Jacka Sadowego stanowisko to pozostawało nieobsadzone, a urzędem rządzili wiceprezesi.

Stręciwilk od lat jest związana z systemem zamówień publicznych. Gdy spory przetargowe rozstrzygały jeszcze zespoły arbitrów pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Odwołań w UZP. Później pracowała w firmie doradczej, a następnie została członkiem Krajowej Izby Odwoławczej i przez kilka lat, obok orzekania, pełniła też funkcję rzecznika prasowego tego quasi-sądowego organu.

Co znamienne, Stręciwilk już po raz drugi była rekomendowana na stanowisko prezesa UZP. Pierwszy konkurs ogłoszono jeszcze jeszcze za czasów rządu Donalda Tuska. Komisja konkursowa wskazała wówczas jako jedynego kandydata właśnie Stręciwilk. Następczyni Tuska, premier Ewa Kopacz, z niewiadomych względów nie zdecydowała się jednak powołać jej na stanowisko.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło: gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

  • EU(2016-02-08 12:57) Odpowiedz 00

    To nie Beata Szydło ,ale J.Kaczyński dokonał wyboru.Cały rząd i prezydent A.Duda jest w ręku jednego człowieka. To pachnie autokracja. Polacy nie dopuszczą do tego. Pan J.Kaczyński niech pamięta co stało się z śp. z AWS.,

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama