statystyki

Sejm A.D. 2019: PiS zostaje uznane za organizację przestępczą i rozwiązane, a majątek przepada na rzecz Skarbu Państwa

autor: Jerzy Pisuliński08.01.2016, 07:00; Aktualizacja: 08.01.2016, 07:16
sejm, szydło, posiedzenie

Grupa posłów reprezentująca większość sejmową składa następnie projekt pierwszej ustawy. źródło: PAP

Zamiast komentować bieżące wydarzenia, wybiegnijmy myślami w przyszłość i zastanówmy się, dokąd mogą prowadzić ścieżki wytyczone przez obecną większość parlamentarną.

Reklama


Reklama


Listopad 2019 r. Zbiera się Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Większość zdobyły w nim partie będące dotychczas w opozycji oraz nowo utworzone ugrupowania nazywające siebie rewolucyjnymi. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało wprawdzie 25 proc. miejsc w izbie, ale żadna z pozostałych formacji nie zgodziła się utworzyć koalicyjnego gabinetu, pomna doświadczeń ostatnich czterech lat rządów PiS.

Większość wybiera nowego marszałka Sejmu i przewodniczących komisji spośród swoich szeregów. Na wniosek nowego marszałka zostaje zmieniony regulamin Sejmu tak, że pozbawia na posiedzeniach plenarnych prawa zgłaszania wniosków i zabierania głosu przez posłów Prawa i Sprawiedliwości bez zgody marszałka Sejmu. Próba zabrania głosu bez takiej zgody może zostać uznana za naruszenie regulaminu a poseł, który się tego czynu dopuści, może zostać ukarany karą pieniężną w wysokości 2,5 tys. zł z możliwością zamiany na 30 dni aresztu w razie jej nieuiszczenia. Posłowie PiS zapowiadają zaskarżenie zmiany regulaminu Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego, lecz większość sejmowa jest uspokajana przez prawników, że zgodnie z zasadą autonomii parlamentu uchwały izby nie podlegają kontroli Trybunału Konstytucyjny, a poza tym gdyby nawet wniosek posłów PiS został złożony, termin jego rozpatrzenia przez pełny skład sędziowski przypadnie – zgodnie z obowiązującymi wciąż przepisami uchwalonymi przez PiS na początku poprzedniej kadencji Sejmu – na rok 2023 (ze względu na niemożność uzyskania większości wśród sędziów Trybunału Konstytucyjnego czas rozpoznania spraw wydłużył się bowiem dwukrotnie).

Grupa posłów reprezentująca większość sejmową składa następnie projekt pierwszej ustawy. Przewiduje on, że:


Pozostało jeszcze 75% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • Bis(2016-01-08 07:47) Odpowiedz 17483

    Ha. Dobry tekst. Pokazuje absurdy w jakich pis sie obraca ze swoimi zmianami

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Czekista(2016-01-08 08:14) Odpowiedz 13274

    Dla PiS winny zawsze się znajdzie w myśl zasady " Dajcie człowieka a paragraf na niego się znajdzie" Kamiński wie jak się to robi.

  • Kuba(2016-01-08 07:55) Odpowiedz 112173

    Nie musimy wybiegać w przyszłość . Rok 2016 --jest potwierdzenie ,że PO to organizacja uznana za działająca wbrew prawom człowieka i zdelegalizowana Hitler budował autostrady a nie mając kasy na spłatę długów wywołał wojnę Tusk też budował autostrady i również organizował Igrzyska ,kasy też na długi nie ma -dlatego ukradł wiek emerytalny ,zasiłki pogrzebowe oraz nie swoją kasę z Funduszy Inwestycyjnych za które miano wypoczywać POd palmami. -widząc co uczynił uciekła do EUROPY. Tyli że On jeżeli nie POpelni samobója to również zostawi Polakom straszny dług który nie wiadomo za co trzeba będzie spłacać. A długi rosną ,rosną rosną i zostawią płacz i gniew. ze strony MF....Porównanie, jak nas urządził Rostowski 2005 rok zostawił zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD 2006 rok zostawił zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS 2007 rok zostawił zadłużenie, na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS 2008 rok zostawił zadłużenie około 750.0 mld $ (!!!) Donald Tusk PO, (kiedyś Unia Wolności) Przedstawcie nam plan spłaty polskiego zadłużenia. Kiedy i czym planujecie spłacić WASZ dług. Na nasze dzieci i wnuki nałożyliście kontrybucję na całe ich życie. Urodzą się i umrą - niewolnikami. Co naszego chcecie sprzedać, aby dochód wystarczył na te długi? Przemysł stoczniowy - sprywatyzowany - nie produkuje. Przemysł samochodowy - sprywatyzowany - nie przynosi zysku. Przemysł wydobywczy - ledwie zipie - sprowadzacie energię i surowce. Hodowla bydła i trzody - spada. Co NASZEGO chcecie sprzedać, aby spłacić WASZE długi? Chcecie sprzedać Śląsk?... Pomorze? - na pewno wystarczy? .........a co Wy myśleliście ,że Donald Tusk te długi POnad 1 bln które nabrał aby „haratać w gałę” - to co -On będzie spłacał? Popatrzcie i poszukajcie w Internecie w jego życiorysie gdzie i ile On pracował zanim dostał się do Sejmu jako Niebieski Ptaszek! .

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • smutnetowszystko(2016-01-08 09:00) Odpowiedz 100149

    Nie głosowałam na PIS, nie mam większych złudzeń co do polityki, myślałam "trudno, niech już będzie jak jest" - ale odkąd PIS rządzi, mam uczucie, że znowu jestem w Polsce, a nie w jakimś polskojęzycznym kraju, z którego wartościami i atmosferą (upadkiem kultury, parciem na kasę, brakiem solidarności społecznej) jakoś nie mogłam się zidentyfikować. Jednocześnie, ten agresywny i zmasowany atak na PIS, włącznie z sięganiem po zewnętrzną interwencję dla jego poparcia, uświadamia mi, że autorom tego ataku wcale nie chodzi o dobro społeczne czy tzw. demokrację, a o jakieś własne ambicje i interesy.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • PoboR(2016-01-08 10:36) Odpowiedz 9449

    Oj Trolle szczekają :), uświadomili sobie, że kasowanie 10 zł za posta skończy się wkrótce i nic nie będzie trwało wiecznie nawet ta PiSokomuna

  • Nemo(2016-01-08 10:47) Odpowiedz 9346

    Świetny tekst! Oby jak najwięcej ludzi go przeczytało. I zrozumiało...

  • Slawek(2016-01-08 08:03) Odpowiedz 86134

    Jest jedna różnica wynikająca z czasu minionego i ten czas obywatele ocenili w wyborach. Obecnie mamy sytuacje taką że spoleczeństwo dowie sie dokladnie kto nami rządził przez 8 lat i kto kim jest. Po takiej lekturze w/w scenariusz jest mało prawdopodonmy.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • magdalena(2016-01-08 08:42) Odpowiedz 7698

    I pisaniem takich przepowiedni do gazety zajmuje się... profesor prawa UJ, prodziekan. Coś jest zdecydowanie nie tak z tym krakowskim ośrodkiem, nagle wszyscy na hurra zajmują się krytyką polityczną, często nie jako rzeczowy głos nauki tylko tak po polsku - zjadliwie, histerycznie, jednostronnie. Naprawdę nikt nie widzi w tym nic niestosownego?

    Pokaż odpowiedzi (5)
  • eme(2016-01-08 08:16) Odpowiedz 75120

    Boszze co to za marne wypociny!

  • szwabski pies szczeka(2016-01-08 08:30) Odpowiedz 6371

    komu liżesz?- Makreli, czy Szechterowi?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • easy(2016-01-08 09:02) Odpowiedz 5672

    to takie POpiskiwanie kastratów ..".łabędzia śpiew"....

  • Dr Doctor(2016-01-08 10:18) Odpowiedz 5367

    To jakiś tabloid czy Gazeta Prawna? Co taki prymitywny bełkot robi na stronie głównej?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Polak(2016-01-08 09:25) Odpowiedz 5270

    takie pisanie to na pewno wg autora służy Polsce, nie widział (jest chyba krótkowzroczny) że to właśnie koalicja PO-PSL stopniowa dokonywała zagłady, jeszcze nie uformował się rząd, a już pluli, doniesienie i szukanie ratunku w UE to wg autora takie polskie, a mnie to przypomina targowicę

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • w 2019 zza krat(2016-01-08 10:22) Odpowiedz 5210

    Doskonale pan pokazał tym tekstem co pan rozumie pod pojęciem demokracja.

  • napiszcie też że POlscy złodzieje zostaną sowicie(2016-01-08 08:43) Odpowiedz 5271

    wyPOsażeni w pasiaki i po 4 latach PO będzie puszczone z torbami w niepamięć.Chłystki POlitykierni nie znający prawa ale dobrze znający okradanie obywatela.......

  • kawa (2016-01-08 09:11) Odpowiedz 5069

    Pan Profesor ? Żenujące. Jest taki dowcip o mężczyźnie , który biegnie , ale już zapomniał dokąd ( .... wybiegnijmy myślami w przyszłość ...) .

  • gość(2016-01-08 08:17) Odpowiedz 5092

    Zawsze będą mogli zrobić to, co teraz robi PO. Wyprowadzić ludzi na ulicę, a potem poskarżyć się w UE. Za cztery lata znaczenie Niemiec w UE będzie zmarginalizowane na korzyść Wielkiej Brytanii i Węgier, w międzyczasie do frontu konserwatywnego dołączy Francja.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • baj(2016-01-08 10:42) Odpowiedz 4856

    a ja mam nadzieję i głęboko w to wierzę że PO zostanie uznane za organizację złodziejską, a ludzie którzy rozkradali Polskę wreszcie odpowiedzą za swoje szwindle

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • redaktor z Kilonii(2016-01-08 07:56) Odpowiedz 4766

    Gadzinówka

  • ss(2016-01-08 08:30) Odpowiedz 4158

    Wrony kraczą , karawana jedzie.