statystyki

Warto się pospieszyć z egzaminem na prawo jazdy. Od 2016 roku zmieniają się przepisy

autor: Danuta Pawłowska05.10.2015, 17:00; Aktualizacja: 13.10.2015, 10:55
prawo-jazdy

Prawo nałoży na młodego kierowcę obowiązek poddania się dodatkowemu szkoleniu.źródło: ShutterStock

Chciałem zrobić prawo jazdy jeszcze w tym roku, ale okazało się, że na kursach w moim mieście nie ma już miejsc. Czy jeśli zdam egzamin teoretyczny w tym roku, zaś praktyczny w przyszłym, to także obejmą mnie zmiany w przepisach dotyczących kierowców – pyta Wojciech z Kalisza.

Reklama


Reklama


Jeśli ostateczny egzamin odbędzie się w 2016 r., to świeżo upieczonego kierowcę będą obowiązywać już nowe przepisy. Według prawa każdy, kto po 4 stycznia 2016 r. otrzyma po raz pierwszy prawo jazdy kategorii B, będzie objęty okresem próbnym przez dwa lata, a szczególne obowiązki przypadną na pierwsze osiem miesięcy.


Pozostało jeszcze 39% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • młody(2015-10-06 03:08) Odpowiedz 70

    warto się pospieszyć i szybko wyjechać z tego chorego kraju

  • Ewuś(2015-11-25 11:08) Odpowiedz 30

    Nie wiem czy słyszeliście, ale prawdopodobnie przepisy, które miały wejść od 4 stycznia 2016r. są ODROCZONE!!!

  • qwerty(2015-10-06 11:32) Odpowiedz 20

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę I co ma powiedzieć człowiek (wyborca) robiony na szaro przez tzw polityków zbawców narodu przed każdymi jednymi wyborami przecież im wszystkim chodzi tylko o stołki i o kasę która dostaną na tym stołku politycy i rodzina a nie zwykły człowiek żeby mu ulżyć i co by żyło i pracowało się łatwiej

  • ebaju(2015-10-05 17:21) Odpowiedz 20

    Co za kretyn to wprowadził? W takim razie proponuję OBOWIĄZKOWE UCZESTNICTWO w takich kursach dla wszystkich "działaczy" rządu. Strata czasu, pieniędzy i nerwów.

  • POLAK(2015-11-15 08:58) Odpowiedz 20

    Dlaczego SPOŁECZEŃSTWO,przyzwala na coraz bardziej rystrykcyjne wymogi,przy zdawaniu na Prawo Jazdy? Kto to ustala,według jakich kryteriów,kto na to pozwala? To jest G N Ę B I E N I E! Młodych ludzi szczególnie!W Polsce "zrobienie" Prawa Jazdy,to Ogromna TRAUMA dla zdajacego,albo interes dla instruktora-łapówkarza?Obywatele POLSKI,nie są jakimiś idiotami nie dorozwiniętymi umysłowo,a "prawo jazdy" nie jest "OSCAREM"? Przestancie idioci utrudniać życie Obywatelom!

  • Xenomorph(2015-10-05 20:10) Odpowiedz 10

    Utrudniania ciąg dalszy. I gdzie to przyjazne państwo tak obiecywane przez PO? No ale kasa musi się zgadzać. Nie zdziwiłbym się, gdyby coraz więcej było na drogach kierowców po prostu bez prawa jazdy.

  • sylwer(2015-11-20 10:01) Odpowiedz 10

    Banda idiotów i złodziei tylko kase z ludzi wyciągać chory kraj nieprzyjazny dla ludzi chętnie bym komuś do dupy nakopał,kiedyś to wszystko i tak pęknie strzeżcie sie

  • aga(2016-01-15 19:10) Odpowiedz 10

    wszyscy macie słuszną racje,ale jak przyjdzie co do czego to nikt nie umie otworzyć gęby,dlatego jest jak jest

  • Proszę o odpowiedź(2015-11-22 19:41) Odpowiedz 00

    Czy jeżeli robię prawko w tym roku ale nie wyrobię się z egzaminem bo mam jeszcze sporo godzin do wyjeżdżenia to na drugi rok już będą mnie obowiązywały nowe przepisy czy jeszcze te stare bo zapisałam się na starych przepisach .?:/

  • Ciekawska.kursantka(2015-11-13 21:53) Odpowiedz 00

    A jeżeli wszystkie egzaminy zda sie w tym roku ale prawo jazdy zostanie wydane w 2016 ( ponieważ nawet jak złoże wniosek o prawo jazdy to starostwo ma na wydanie miesiąc) to wtedy będzie sie liczyło normalnie na starych zasadach czy już na nowych ?

  • Kamil(2015-12-21 13:12) Odpowiedz 00

    to tak jak z teoretycznymi pytaniami tez mialy dawno wchodzic nowe i ze 3, albo 4 lata nie wchodzily , ja tez sie pospieszylem i zdalem 14 paz 2015 zeby zdazyc przed zmianami a tu tylko chyba chcieli zagonic zeby klientow porobic ,. . Pozdrawiam.

  • Michał (2016-03-22 13:52) Odpowiedz 00

    Jeżeli są państwo w posiadaniu Ukraińskiego prawa jazdy, mogę pomóc w weryfikacji jego ważności. Samego prawa jazdy jak i dokumentów z nim związanych takich jak meldunek, karta pobytu czy certyfikat ukończenia szkoły. W razie potrzeby mogę taki dokument zweryfikować przy jego odbiorze. 00380689059159

  • pawel(2016-10-06 11:05) Odpowiedz 00

    Pytania bywaja bardzo klopotliwe i podchwytliwe co sprawia czasem duzy problem... W koncu zaczalem korzystac ze stronki prawo-jazdy-360 i tam pozytywnie zaskoczyly mnie wyjasnienia do pytan,ktore bardzo ulatwiaja nauke.