statystyki

Seremet: TK nie powinien wyrokować ws. waloryzacji wynagrodzeń w sądownictwie

autor: Małgorzata Kryszkiewicz09.09.2015, 07:35; Aktualizacja: 15.10.2015, 11:05
Andrzej Seremet

Andrzej Seremetźródło: Newspix

Umorzenia kolejnych pytań prawnych o brak waloryzacji wynagrodzeń w sądownictwie domaga się Andrzej Seremet, prokurator generalny. Jego zdaniem wyrokowanie w tej sprawie przez Trybunał Konstytucyjny jest niedopuszczalne, a to dlatego, że gdyby sędziowie uznali zaskarżone przepisy za niezgodne z ustawą zasadniczą, powstałaby luka prawna wymagająca interwencji legislacyjnej.

Reklama


Reklama


Takie stanowisko PG przedstawił do połączonych pytań prawnych wniesionych do TK przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Zostały one zadane w związku z toczącymi się przed tym sądem postępowaniami, które wszczęli pracownicy sądownictwa. Gdańscy sędziowie nabrali wątpliwości, czy zamrożenie ustawami okołobudżetowymi z lat 2011, 2012 i 2013 waloryzacji wynagrodzeń nie naruszało konstytucji, a konkretnie zasady ochrony własności, praw nabytych i zaufania obywatela do państwa.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • zlot(2015-09-09 11:01) Odpowiedz 00

    Ale odkrycie! "gdyby sędziowie uznali zaskarżone przepisy za niezgodne z ustawą zasadniczą, powstałaby luka prawna wymagająca interwencji legislacyjnej."

  • lukoszukacz(2015-09-09 12:34) Odpowiedz 00

    Przy wieku emerytalnym służb mundurowych - ważne były prawa nabyte. Oj jak ładnie mówili po wyroku różni tacy panowie w TV.
    Przy wieku emerytalnym w emeryturach powszechnych ważne już było coś innego ;)
    Ciekawe co teraz orzeknie Strażnik Konstytucji ...

  • prawnik(2015-09-09 14:08) Odpowiedz 00

    to jakiś bełkot, czy pan w ogóle wie co mówi?
    Nie wolno pytać czy zgodne z konstytucją bo jakby było niezgodne to trzeba by uchwalić ustawę i poprawić? No przecież po to właśnie jest TK.

  • jorry123(2015-09-09 14:43) Odpowiedz 00

    czy seremet jeszcze wie, co opowiada??? kojarzy cokolwiek???, czyta to co mu napiszą???

  • pracownik tej prestiżowej instytucji zwanej sądem(2015-09-09 15:20) Odpowiedz 00

    i pomyśleć, że ten pan był sędzią. Czy w ogóle wie co podpisuje i przeciw komu? No ale im więcej wpływa na konto co miesiąc tym mniej trzeba myśleć. Jakby na koncie pojawiła się zawrotna kwota 1320 zł to wtedy pan Seremet wiedziałby co się dzieje w podległych prokuraturach i sądach.

    Pracownik sądu

  • niepelnosprawni dorosli.(2015-09-09 15:50) Odpowiedz 00

    dajcie siadczenie pielegnacyjne doroslym niepelnosprawnym, czyli tym co sie opikuja nimi.

  • EU(2015-09-09 16:15) Odpowiedz 00

    A czy wprowadzona tzw . "waloryzacja Kwotowa nie naruszała praw nabytych? O tym Pan Seremet nie wspomina

  • StAAbrA(2015-09-09 21:30) Odpowiedz 00

    Jak to TK "nie powinien" ?!
    Niezliczone POkolenia przy korycie i żadnego nadzoru nad kasą ?
    Skandal .