statystyki

Z e-sądu wychodzi pełnowartościowy pozew

autor: Michał Culepa29.06.2015, 07:26; Aktualizacja: 29.06.2015, 09:35
prawo prawnik

Żaden przepis nie nakłada na powoda obowiązku drukowania e-pozwuźródło: ShutterStock

Przejście sprawy z e-sądu do sądu właściwości ogólnej powoduje także przejście tą samą drogą e-pozwu. Nie będzie on więc uzupełniany, lecz będzie podlegał od razu rozpatrzeniu – uchwalił Sąd Najwyższy.

Źródłem sprawy był pozew, jaki w elektronicznym postępowaniu upominawczym skierował Fundusz Inwestycyjny R. przeciwko Ewie L. o zapłatę kwoty 224,27 zł z ustawowymi odsetkami. Należność tę fundusz nabył poprzez umowę cesji wierzytelności od wierzyciela, z którym Ewę L. łączyła umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Sprawy jednak nie rozstrzygnął e-sąd, ale skierował ją do rozpoznania w postępowaniu uproszczonym przez sąd rejonowy w P. – sąd właściwości ogólnej dla pozwanej. Brak bowiem było podstaw do wydania nakazu zapłaty.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • firmapolska(2015-06-29 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ktoś nie chce sprzedawać za grosze należności firmom windykacyjnym powinien sam dochodzić roszczenia. Może to zrobić sam lub z pomocą adwokata/radcy prawnego np. przez sadinternetowy.pl. Prawnik otrzymuje wynagrodzenie czyli ustatowew koszty zastępstwa dopiero jak ściagnie kasę od dłuznika. Firma lub osoba prywatna otrzymyuje zwrot 100% należności głównej, 100% odsetek i 100% kosztów wpisu. Takie jest prawo. Jeżeli zarząd sprzedaje wierzytelnośc za 20% firmie windykacyjnej (najlepiej zagranicznej) , a później jęczy, że nie ma na wypłaty pracownikom to powinien róznice zwracać z własnej kieszenie na podstwaie art. 293 ksh w spółce z o.o, podobie jest w spółce akcyjnej. No chyba że 5% bierze do kieszeni za prowizję od sprzedaży długu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane