statystyki

Budżet państwa traci miliony, a co robią komornicy? Zacznijmy ściągać należności sądowe

autor: Małgorzata Kryszkiewicz03.01.2014, 10:39; Aktualizacja: 03.01.2014, 10:43
Należy głośno powiedzieć: władzom politycznym na poprawie egzekucji należności nie zależy

Należy głośno powiedzieć: władzom politycznym na poprawie egzekucji należności nie zależyźródło: ShutterStock

Złe prawo, niesumienność komorników, a może brak woli ze strony rządzących, aby to zmienić? Niezależnie od tego, jakie są przyczyny obecnego stanu rzeczy, jedno jest pewne – ściągalność należności sądowych jest na żenująco niskim poziomie. Efekt? Budżet państwa traci co roku grube miliony

Reklama


Reklama



Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

  • tłuste dupsko(2014-01-04 10:02) Odpowiedz 00

    nieściągalność grzywien to wynik głównie 2 rzeczy:
    -mandatów za picie pod chmurką wystawianych bezdomnym menelom,
    -kategorii 11 z planu podziału (należności grzywien są w ostatniej kategorii), a moim zdaniem powinny być w 1 jak koszty egz.

  • StAAbrA(2014-01-03 11:33) Odpowiedz 00

    Sądy "nie są instytucją mającą przynosić dochód państwu" (mafii) - a przynoszą , okradając pospólstwo do spółki z pozostałym kryminałem .
    Sądy "powołuje się po to , by strzegły prawa " - nieprawda .
    Koszty "powinien ponosić wywołujący sprawę" - czyli mafia , która w większości te sprawy kreuje .
    Budżet państwa "traci grube miliony" - nie miliony , tylko biliony , i nie z powodu lenistwa komorników, tylko z powodu rozkradania tego budżetu przez rządzących krajem kryminalistów i przez eksterminację podatników .
    Tak z grubsza - by było jasne .

  • Leo Theo(2014-01-03 11:41) Odpowiedz 00

    Masz racje. Nie ma co żyć w tym kraju. Jedyne co ci pozostało to się powiesić.

  • StAAbrA(2014-01-03 13:04) Odpowiedz 00

    Poczekaj przynajmniej do czasu , gdy złodzieje pooddają to , co nakradli
    (albo im poodbierają ) , no i wyrażą skruchę . Przez powieszenie , a jakże .

  • Aram(2014-01-04 14:10) Odpowiedz 00

    Leo to na co czekasz?

  • prawda(2014-01-06 13:15) Odpowiedz 00

    Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem

  • Slavcek(2014-01-03 18:58) Odpowiedz 00

    a co Staabra, chciałbyś wszystko za darmoche?