Obchodzenie nowych przepisów przez prezesów spółdzielni mieszkaniowych jest dopuszczalne

autor: Patryk Słowik14.11.2017, 07:30; Aktualizacja: 14.11.2017, 09:23
Niektórzy posłowie czują się oszukani przez prezesów spółdzielni. Uważają ich zachowanie za karygodne

Niektórzy posłowie czują się oszukani przez prezesów spółdzielni. Uważają ich zachowanie za karygodneźródło: ShutterStock

Resort budownictwa właśnie potwierdził, że obchodzenie nowych przepisów przez prezesów spółdzielni mieszkaniowych jest dopuszczalne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • emerytka(2018-04-30 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałabym napisć o Klubie Seniora na Sadybie przy ul. Korczyńskiej.Nie podobało mi się (chociaż nie jestem łakoma) to, że kierowniczka klubu podstawiła pod nos jednej emerytce-swojej chyba dobrej znajomej 3 ciasteczka na talerzyku, a inne osoby zignorowała. Nie wiedziałam czy mam zacząć śmiać się na głos czy dodać swój komentarz, ale "przygryzłam język." Składki na Klub Seniora i działalnośc klubu płaciłam ponad 40 lat i z klubu nie korzystałam, Byłam jakiś czas temu w szpitalu, potem źle się czułam i do klubu nie przychodziłam, to mnie z klubu wypisali (bo przecież mają wyliczone po 3 herbatniki na seniora). Musiałam się zapisać jeszcze raz. Administracja bardzo podwyższyła w czynszu opłaty na ten klub każdemu z lokatorów. Ostatnio przed Świętami było jak co roku "jajeczko". Pierwszy raz tak zrobili, że przyszły tylko zaproszone telefonicznie osoby, a reszta miała się o tym nie dowiedzieć. Pierwszy raz nie było plakatów, nie było informacji na stronie klubu, że zapraszaja na spotkanie przedświąteczne. Zaprosili sobie kierownika administracji (przecież on nie emeryt i ze swoimi pracownikami w admionistracji balował), który ich tam na stołki powsadzał. Zaprosili sobie też księdza. Ksiądz zaczął niedawno zbiórkę na budowę Domu emeryta-księdza i pewnie jakąś dotację z tych emeryckich składek od Kierownika Administracji dostaje. Mnie się chciało płakać, że tak podle postąpili zapraszając tylko swoje babki matki, kierownictwo i pociotki. Kierownik Administracji nie powinien się przy stole rozsiadać, bo on nie emeryt i składek na Klub nikt mu nie sciąga, ale to pewnie on okrada nas.

    Odpowiedz
  • polak(2017-12-12 09:58) Zgłoś naruszenie 11

    MOJA MAŁA SPÓŁDZIELNIA nie ma nic wspólnego z tym o czym piszecie i to co dzieje się w molochach bo tam chyba najbardziej występuje problem niegospodarności. Moja Spółdzielnia się rozwija, zdobywa środki unijne na osiedlu jest pięknie i bezpiecznie, klatki schodowe pięknie pomalowane czysto i pachnąco, a Prezes ma dochodu rocznie w granicach 70 tys zł. Rada Nadzorcza na bieżąco sprawuje nadzór i nigdy nie utworzymy wspólnoty gdzie zarządca pojawia się raz do roku na zebraniu a cały rok robi co chce.

    Odpowiedz
  • nm(2017-11-14 21:08) Zgłoś naruszenie 20

    Niech płaca te osoby w przypadku jeśli korzystają z oświaty i kultury spółdzielnianej.

    Odpowiedz
  • SA(2017-11-14 18:49) Zgłoś naruszenie 30

    Czy w Polsce wszystkie Spoldzielnie pobieraja haracz od cyrkulacji wody , czy tylko S M Kolejarz Szczecin.

    Odpowiedz
  • Złodziejskie lobby ...(2017-11-14 17:09) Zgłoś naruszenie 110

    ... ma się coraz lepiej . Komu zależy na ochronie prezesów SM ? Jeśli obchodzenie przepisów jest dopuszczalne to bezkarne strzyżenie spółdzielczych baranów jeszcze się zwiększy. To państwo w państwie ! Robią sobie co chcą i jeszcze nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności. Okradali członków SM za PRL-u i robią to do dzisiaj siedząc na stołkach dożywotnio , całymi rodzinami wraz z kolesiami !!!

    Odpowiedz
  • zefir(2017-11-14 16:50) Zgłoś naruszenie 100

    Jeżeli ministerstwo stwierdza, że obchodzenie prawa jest dopuszczalne to ja pytam co jest warte to ministerstwo i do czego potrzebne ?

    Odpowiedz
  • LOKATORKA(2017-11-14 13:01) Zgłoś naruszenie 101

    TA NOWA USTAWA TO TAKI PUDER - nic sie nie zmieni, musi byc materialna odpowiedzialnosc prezesa, RN i zarzadu - TO zlodziestwo kwitnie i nadal ma PARASOL OCHRONNY....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2017-11-14 12:11) Zgłoś naruszenie 90

    I na fundusz remontowy także...

    Odpowiedz
  • qwerty(2017-11-14 11:41) Zgłoś naruszenie 70

    Do Policjantów (którzy jak się dowiedzieliśmy czytają fora internetowe): DLACZEGO NIE ZAINTERESUJECIE SIĘ (BYŁYMI JUŻ) POSŁAMI, KTÓRZY PRZEZ OSTATNIE 8 LAT W SEJMIE TWORZYLI PARASOL OCHRONNY DLA MAFII??? PRZECIEŻ TO AMBER GOLD DO KWADRATU

    Odpowiedz
  • rehot(2017-11-14 10:43) Zgłoś naruszenie 263

    Obowiązkowo oświadczenia majątkowe do publicznej wiadomości wszystkich - członków zarządu spółdzielni i rad nadzorczych. To jest niedopuszczalne , żeby prezesina w spółdzielni zarabiał więcej jak Prezydent RP. a przede wszystkim kadencyjność - ta zgnilizna nigdy nie zginie .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2017-11-14 10:20) Zgłoś naruszenie 123

    szkoda że kukiz zamiast mocniej zawalczyć o spółdzielców zajął się głównie walką z wnukami UPA - jego wybór. odnotowany i zapamiętany

    Odpowiedz
  • mafia(2017-11-14 09:33) Zgłoś naruszenie 192

    to wyobraźcie sobie jak muszą być obchodzone uchwalone przez nich samych dla siebie STATUTY spółdzielni i tzw. lustracja

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abc(2017-11-14 09:26) Zgłoś naruszenie 131

    Smoliński to człowiek prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Podobnie jak cały PIS, który chce wyłączyć prezesów spod ustawy o jawności.

    Odpowiedz