Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmiany w prawie konsumenckim: Jak od stycznia będą wyglądać reklamacje?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Jedną ze zmian, które wprowadzi nowa ustawa o prawach konsumenta będzie 14-dniowy termin odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem np. kosztów ponadstandardowego dostarczenia rzeczy. Obecnie na zerwanie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa mamy 10 dni.
Jedną ze zmian, które wprowadzi nowa ustawa o prawach konsumenta będzie 14-dniowy termin odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem np. kosztów ponadstandardowego dostarczenia rzeczy. Obecnie na zerwanie umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa mamy 10 dni. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ja
  2014-10-22 11:31:22
  Literowki
  0
 • Tomek
  2014-10-22 12:59:34
  Bardzo fajna prezentacja. Krótko, ale na temat.
  Ja osobiście już mam dosyć tej nowej ustawy, ale doceniam, za oryginalne przedstawienie tematu, bo już sięwystarczająco naczytałem obszernych artykułów.
  Prowadzę sklep internetowy, więc wręcz zmuszono mnie do zapoznania się z ustawą. Poddałem się po pierwszych 30 minutach... Sorry, ale ja prawnikiem nie jestem. Nie wiem, co teraz. Myślę o skorzystaniu z usług firm specjalizujących się w pisaniu regulaminów, ale wciąż się waham. Może ktoś zamawiał taką usługę i podzieli się opinią? Słyszałem też o bezpłatnych audytach, ale też jesszcze się wstrzymuję... do 25 grudnia sporo czasu :)
  0
 • Grzegorz
  2014-10-22 13:03:50
  Bardzo fajna prezentacja. Krótko, ale na temat. Sam już się naczytałem obszernych artukułów na temat nowej ustawy i mam już serdecznie dosyć tego tematu.
  Mam sklep internetowy i chciałem dopasować regulamin, ale poddałem się po 10 minutach lektury ustawy. Nie jestem prawnikiem! Zastanawiam się nad zleceniem komuś dopasowania regulaminu. Korzystał ktoś z Was z usług firm oferujących taką usługę? Albo z bezpłatnego audytu? Bo wciąż się waham. Będę wdzięczny za każdą opinię.
  0
 • prawnik - Szczecin
  2014-10-23 08:17:38
  Do Tomek / Grzegorz - Bezpłatny audyt? Bezpłatny? A przede wszystkim audyt czego, regulaminu, czy po prostu chodzi tu o poradę prawną? Porady prawne są dla ubogich, jeśli prawnik w ogóle się zdecyduje na prace pro bono (publico). Raczej niech przedsiębiorcy nie sępią. Nie po to tyle studiowałem, uczyłem się na aplikacji , ponosiłem koszty, aby cokolwiek robić za darmo. Zmienię nastawienie, oczywiście, gdy tylko mój fryzjer powie, że dziś jest strzyżenie gratis.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej