W sprawie tej spółki toczą się niezależnie co najmniej trzy procedury. Każda z nich może dać korzyść wierzycielom, ale każda inaczej. Wszystko zależy od ustaleń prokuratury, czy Amber Gold była piramidą finansową.

Czy spółka mogła mieć dwie księgi rachunkowe

Czasem piramidy finansowe prowadzą po dwie księgowości. Co czeka klientów, jeżeli Amber Gold robiła tak samo? Czy w ogóle będzie możliwe do ustalenia, gdzie podziały się nasze pieniądze?

Czy powodowie skorzystają na upadłości

Do sądu okręgowego złożono pozew zbiorowy, a inny wydział gdańskiego sądu wszczął procedurę upadłościową. Jaka jest relacja między nimi i jaki pożytek z ich zakończenia będą mieli wszyscy klienci Amber Gold? Czy powodowie skorzystają na upadłości?

Czy to możliwe, że Amber Gold jest piramidą finansową

Słyszę, że spółka, w której ofertę zainwestowałem dorobek życia, jest piramidą finansową. Jeżeli to prawda, jakie będą tego skutki i skąd się o tym dowiem? Czy to w ogóle możliwe?

Czy syndyk dowie się, dokąd wywieziono pieniądze

Nie włączyłem się do żadnego postępowania. Nie mam już na to pieniędzy. Czekam na ogłoszenie upadłości dłużnika, ale co będę mógł zrobić, jeżeli w czasie prowadzonych postępowań okaże się, że pieniądze klientów Amber Gold były pakowane do walizki i wywożone za granicę? Czy możliwe będzie wynajęcie detektywa?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.