Jak zabezpieczyć usunięcie wad w umowie o roboty budowlane

autor: Leszek Mokosa02.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 02.11.2010, 15:37

W umowach o roboty budowlane powinny się znaleźć postanowienia zapewniające zamawiającemu usunięcie przez wykonawcę wad realizowanej inwestycji, a w ostateczności nawet – gdy wady są nieusuwalne – rozwiązanie umowy wraz z odpowiednim odszkodowaniem. Realizacji tych uprawnień służą instytucje: rękojmia za wady i gwarancja jakości. Ten rodzaj odpowiedzialności jest niezależny od winy wykonawcy oraz szkody poniesionej przez zamawiającego wskutek wykonania wadliwego obiektu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • A3D(2010-11-14 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Coś podobnego: rozumiem więc, że nie obowiązują przepisy kodeksu cywilnego w zwiazku z prawem budowlanym i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych w zakresie wykonania umowy w; terminie, zgodnie z przepisami i zasadami, w uzgodnionym zakresie i w cenie ustalonej?
    Zarzucając wadę w wykonanych robotach zamawiający ma badać stopień winy wykonawcy? W źle wykonanych robotach? Profesjonalista wykonuje profesjonalnie, a nie powołuje się na wyższe czynniki, brak robotników czy brak winy. Przyjął warunki, jest profesjonalistą, wykonuje właściwie. Albo Panu dziękujemy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane