« Powrót do artykułu

Jacek Trela na czele NRA. Czego mogą spodziewać się adwokaci? [WYWIAD]

Krajowy zjazd wytyczył drogę dla palestry na najbliższe cztery lata.

Jacek Trela prezes NRA

autor: Stanisław Rozpędzikżródło: PAP

adwokat Jacek Trela prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • wjw(2016-11-28 10:33) Zgłoś naruszenie 30

  Czyli: Nihil novi sub sole.

  Odpowiedz
 • adwokacina /"radcina"(2016-11-28 14:20) Zgłoś naruszenie 11

  Problemem jest to, że wykonując zawód prawniczy MUSISZ należeć albo do radców albo adwokatów. Wybór między dżumą i cholerą. Był kiedyś piękny projekt ustawy o licencjach prawniczych. Zapłaciłbym za licencję i miał święty spokój. Tymczasem moje składki finansują takich krzykaczy, co to tylko politykę mają w głowie i obronę swoich "interesów", a nie moje dobro. Czas PISie powrócić do ustawy o licencjach. Zobaczysz ile zostanie adwokatów i radców w ich "korporacjach". A jak nie to będzie tak jak jest.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • logiczny wniosek(2016-11-29 15:25) Zgłoś naruszenie 00

  Gwarancją pogodzenia kariery adwokata z macierzyństwem w przypadku kobiet jest przestrzeganie czasu kształcenia,który w zawodzie adwokata nie może przekroczyć 6 lat na całym świecie.Ta sama kontrola dotyczy uczelni wyższych-max 5 lat i korporacji.W Polsce jest to minimum 10 lat.Za przedłużenie studiów z jakiejkolwiek przyczyny czy aplikacji kandydatce płaci się wielotysięczne grzywny w euro. Aplikacja w Polsce jest co najmniej o 2-2,5 roku za długa.Studia to karykatura kształcenia,w większości powinny być zamknięte,2-3 względne wydziały ze studiami max 3 letnimi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!