« Powrót do artykułu

Egzekucja: Przekazywanie długów przez komorników działa za szybko

Nie po czterech, ale po maksymalnie siedmiu dniach komornik będzie przelewał zajęte środki na konto wierzyciela. Zmiana ma lepiej chronić osoby pokrzywdzone niesłuszną egzekucją.

złoty, pieniądze

żródło: ShutterStock

Od września zajęcie rachunku bankowego dłużnika następuje niemal natychmiast

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • Jurek(2016-11-08 09:13) Zgłoś naruszenie 141

  Czyli podsumowując - Państwo nie potrafi sobie systemowo poradzić z oszustami, to psuje inny element systemu. Nie leczy przyczyn tylko zalecza skutki?

  Odpowiedz
 • Znajomy Komornika.....(2016-11-08 09:49) Zgłoś naruszenie 910

  To jakie OKAZJE oferują Komornicy ...... to się w głowie nie mieści. Wystarczy Kasa i brak sumienia .....i można mieć miliony.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2016-11-08 10:14) Zgłoś naruszenie 70

  "Zmiana" w ogóle nie ochroni okradanego , ale za to wydłuży czas obracania kapitałem przez bankierów . No i , jak trzeba będzie , ułatwi przejęcie tego kapitału .

  Odpowiedz
 • szkoda_słów(2016-11-08 12:55) Zgłoś naruszenie 610

  Bo problemem jest to, że jak pojawi się komornik to dłużnik praktycznie nie może nic bo skargi niewiele lub nic nie dają a komornik umywa ręce bo lubi być tylko narzędziem, który uważa że jeśli dostał zlecenie to jest to 100% pewne i uczciwe - koniec. Jak dłużnik mówi komornikowi, że jest coś nie tak np. wie, że to pomyłka, wyłudzenie, przestępstwo itp. niech będzie to brane pod uwagę i wstrzymywane przekazanie środków wierzycielowi na czas wyjaśnienia. I tak dłużnik nic nie zrobi co najwyżej wydłuży przekazanie środków a oświadczenie dłużnika niech będzie sankcjonowane np. grzywną lub groźbą aresztu jeśli będzie ewidentnie celowo na szkodę (oczywiście uczciwego) wierzyciela i tyle.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • komoruchy(2016-11-08 12:17) Zgłoś naruszenie 45

  złochciejstwa cd, cd, cd

  Odpowiedz
 • CHORE PRAWO,CHORY KRAJ(2016-11-09 14:39) Zgłoś naruszenie 40

  "Nie po czterech, ale po maksymalnie siedmiu dniach komornik będzie przelewał zajęte środki na konto wierzyciela. Zmiana ma lepiej chronić osoby pokrzywdzone niesłuszną egzekucją"Czy to już samo w sobie nie jest hipokryzją i skrajnym debilizmem? P.S mam wrażenie,że te ustawy i projekty pisane są w kiblu lub po prostu przez zwyczajnych przestępców.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!