« Powrót do artykułu

Prawnik z biznesowym zacięciem poszukiwany. In-house musi być menedżerem [RAPORT]

Sama specjalistyczna wiedza z zakresu prawa nie wystarczy. Prawnik w przedsiębiorstwie musi być strategicznym doradcą dla swoich dyrektorów i prezesa. Firmy stawiają więc na miękkie umiejętności i doświadczenie biznesowe – wynika z raportu PwC i Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw „Prawnicy przedsiębiorstw: dziś i jutro”.

prawnik

żródło: PAP

Badanie przeprowadzono w maju 2016 roku na grupie 160 dyrektorów działów prawnych oraz prezesów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • attorney (2016-06-27 16:03) Zgłoś naruszenie 65

  korporacje prawne nie mają już racji bytu. Obowiązkowo zlikwidować korporacje, które rozwaliły rynek popytu na usługi. . .

  Odpowiedz
 • Dorota(2016-06-28 09:18) Zgłoś naruszenie 50

  Nie da się dobrze (zgodnie z prawem, optymalnie dla klienta, efektywnie) świadczyć obsługi prawnej nie rozumiejąc biznesu. Oczywista oczywistość.

  Odpowiedz
 • noor(2016-06-27 13:37) Zgłoś naruszenie 59

  Prawo - to rynek przeregulowany. Należy uwolnić zawody prawnicze całkowicie i poczekać. Jako że natura radzi sobie najlepiej sama, za kilka miesięcy wykrystalizują się nowe struktury i formy świadczenia usług, które najbardziej oczekują klienci.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Brian(2016-06-27 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Nie wiadomo co o tym myśleć. Ogólnie mam wrażenie, że trend jest taki, że malutka i coraz mniejsza część przedsiębiorców decyduje się na wewnętrznego prawnika. I to są z reguły duże podmioty. Z drugiej strony wiele dużych podmiotów korzysta z kancelarii zewnętrznych. Średnim i małym natomiast opłaca się tylko obsługa zewnętrzna. Dwa, prawnik nie tylko cytuje przepisy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!