« Powrót do artykułu

Odcinkowy pomiar prędkości będzie dokładniejszy

Zgodnie z propozycją ministra infrastruktury i budownictwa, odcinkowe pomiary prędkości będą ustawiane w taki sposób, by zapisywać ją z dokładnością do 1 km/h.

Samochód kierowca

żródło: ShutterStock

Po raz pierwszy system odcinkowej kontroli prędkości został wprowadzony w Holandii w latach 90-tych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • dziadek(2016-06-13 08:11) Zgłoś naruszenie 151

    rozumiem. Potrzebna kasa na plus (-y) kiedy władza odpowie na proste pytanie : podatek akcyzowy to towar czy usługa? dlaczego tak pytam? bo w paliwie jest suma składników i od sumy naliczany jest VAT. W sumie składników jest i podatek akcyzowy i podatek drogowy nazywany aktualnie opłatą paliwową. A że VAT to podatek od TOWARÓW i USŁUG oraz jako że iloczyn sumy = sumie iloczynów oznacza to że od akcyzy pobierany jest VAT, Zatem akcyza to towar czy usługa, podobnie z podatkiem drogowym. No i elementarne pytanie : od kiedy to MOŻNA poobierać podatek od podatku?? Kierowcy są nieuczciwi i nie praworządni?? a w takim razie jak nazwać ową "uczciwość" zarówno prawną jak i moralną polityków i rz adzących. Stan taki trwa od lat zatem owa uczciwość dotyczy wszyskich formacji rządzących, ale aktualnie rządzący są z prawem i sprawiedliwością na ustach to może skorygują te niemoralne naliczenia. Przed krytyka ww popatrzcie na swoje paragony, faktury za paliwo.

    Odpowiedz
  • sn(2016-06-13 08:57) Zgłoś naruszenie 61

    To widać z art. i kom. ,że stara i nowa władza nie zna się na prawie ,tworzy galimatias, aby dobić kasy na kosztowne programy , dające kasę za darmo nawet tym co leżeli(popijali piwko ,wynalazki od rana) i nic nie zrobili dla Państwa przez lata , nie zapracowali nawet złotówki dla RP,żyli z socjalu . Dokładają też bogaczom po 500+ , aby z drugiej strony jeźdzących nawet autem struclem ,obciążyć płaceniem takich kolejnych narzutów przy paliwie,co wyczynia też ta nowa i stara zmiana. Kupa urzędasów ma dodatkowe teraz zajęcie zbierania kwot i rozliczania !!!!. Tak rygorystyczne do 1 km ustawienie pomiarów to jest na siłę szukanie kasy (pojazdy nie mają takiej dokładności w UE ,a spełniają normy UE ,mają certyfikaty , są dopuszczone prawnie) ,dla sufitowych programów , aby za nasze utrzymać swoich jeszcze nie napasionych dobrze wepchanych kolesi,nieudaczników wybranych z kapelusza prezia bez konkursu, sprawdzenia wiedzy,jakości dotychczasowej pracy-osiągnięć publicznie podanych , uprawnień zawodowych w branży itp (np.trwoni się kasę poprzez apanaże w PKN Płock 130 tys/m-c i innych PGE , naszych Spółkach SP!!!???? . Ludzie , to się zwie nowa dobra zmiana ????.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!