« Powrót do artykułu

Ławnicy - od lat marginalizowani, teraz obawiają się całkowitej eliminacji

Rzadko się o nich mówi, a jeśli już, to najczęściej pogardliwie. Paprotki, donice, śpiochy. Od lat są marginalizowani, wyśmiewani, wycinani z postępowań. Ławnicy obawiają się, że zostaną całkowicie wyeliminowani

prawo, sąd

żródło: ShutterStock

Ławnicy na skali od 0 do 10 mają pozycję zaledwie trójkową. Z dużym minusem. I to mimo że czynnik społeczny, zwany także ławnikiem albo sędzią niezawodowym, jest wpisany do konstytucji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Jan(2016-05-20 11:01) Zgłoś naruszenie 00

  Z tym samym spotkam się w sądzie w Gdańsku. A jeszcze gorzej jest z adwokatami z urzędu. Adwokat z urzędu to tragedia w sądzie, a sąd to widzi i toleruje.

  Odpowiedz
 • Vox61(2016-05-20 12:45) Zgłoś naruszenie 00

  Zamiast ławników proponuję zagwarantować każdej ze stron procesu prawo do wyboru dowolnego pełnomocnika opłacanego przez Państwo. Po trzech latach procesów (również w gdańskim sądzie ) nie mam dobrej opinii o ławnikach.

  Odpowiedz
 • NEMO(2016-05-21 19:19) Zgłoś naruszenie 00

  Prosze Pana ! widze że Panska orientacja w prawie jest mierna ! Prosze poczytac sobie Prawa i obowiązki ławnika ! i odpowiednie akty prawne, to takich bzdur wiecej Pan nie napisze !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!