« Powrót do artykułu

Szymaniak: W zamian za wolność iluzja bezpieczeństwa

Dzień, w którym uwierzymy, że żaden atak terrorystyczny nam nie grozi, będzie prawdopodobnie ostatnim, w którym będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Z drugiej strony dzień, w którym uwierzymy, że prawdopodobieństwo ataku jest takie, jak w Belgii czy we Francji, będzie ostatnim dniem naszej wolności.

Piotr Szymaniak

autor: Wojciech Górskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Piotr Szymaniak

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Namierzą tylko zwykłego obywatela w domu(2016-05-11 11:00) Zgłoś naruszenie 30

    Nowe prawo inwigilacyjne w RP tak samo można o du.pę potłuc.

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-05-11 00:24) Zgłoś naruszenie 30

    W miarę jak przybywa mi lat, jestem coraz bliższy przekonania, że rządzący w wielu krajach doskonale przestudiowali dzieła Orwella. Nie potraktowali ich jednak jako ostrzeżenia, odpowiednio czytane i zinterpretowane stają się doskonałym przewodnikiem jak doprowadzić społeczeństwo do przekonania, że zniewolenie i brak swobód, to coś czego chcą. Kiedy czytam informację o młodym niezrównoważonym "Niemcu" atakującym przechodniów i krzyczącym Allah Akbar. To czuję się jakby informacja pochodziła z Ministerstwa Prawdy. Osiągnęliśmy, więc w niektórych sferach życia więcej niż mógł sobie wyobrazić wyobrazić pisarz. Nie potrzebujemy już nawet tworów rzeczywistych, wystarczą wirtualne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!