statystyki

Wniosek RPO poróżnił prokuratorów

autor: Ewa Ivanova11.05.2016, 07:20; Aktualizacja: 11.05.2016, 10:04
Adam Bodnar

Adam Bodnarźródło: DGP

Rzecznik praw obywatelskich uprawia politykę, a nie walczy o nasze prawa – takie głosy wybrzmiewają w środowisku prokuratorskim. Dowodem ma być ostatnia jego interwencja dotycząca przenoszenia prokuratorów o kilka stopni niżej w hierarchii.

Adam Bodnar sformułował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie reorganizacji w prokuraturze. Zarzuca, że przepisy pozwalające przenosić prokuratorów na niższe szczeble są niekonstytucyjne. Uderzają w prawo do sądu oraz zasadę zaufania obywateli do państwa. Część prokuratorów sugeruje, że wniosek to gest motywowany polityczne, a rzecznik kolejny raz próbuje zablokować reformy rządu oraz posłów PiS. Tym razem chce uniemożliwić reorganizację skostniałej struktury prokuratury.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jac(2016-05-11 19:05) Zgłoś naruszenie 10

    Skąd te informacje? To chyba prokuratorzy prokuratur rejonowych z 3 letnim stażem pracy będący zwolennikami PIS .

    Odpowiedz
  • Mirek(2016-05-11 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ta część to zapewne "bmw",którzy nie lubią pracy a liczą na "błyskotliwe kariery". Może owa część zaproponuje,aby wzorem komunistów prokuratorów mianować po specjalnych kursach,bez względu na wykształcenie.Zamiast kursów Duracza,np.kursy Jakiego. Być może owa część będzie mogła "zapracować" na awanse po dzisiejszych zapowiedziach odnośnie polityków z poprzednich rządów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane