« Powrót do artykułu

Komisja prawa karnego rozważa dymisje

Komisja Kodyfikacyjna Rzeczypospolitej Polskiej będzie przygotowywała dla ministra sprawiedliwości projekty aktów prawnych. Zajmie miejsce dotychczasowych dwóch odrębnych komisji – Prawa Karnego i Prawa Cywilnego. Jak tłumaczy resort sprawiedliwości, to nawiązanie do rozwiązań z czasów II RP.

Paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

Zdaniem ministerstwa konstrukcja dwóch odrębnych komisji była anachroniczna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • *(2015-12-28 23:16) Zgłoś naruszenie 11

    ...pan Rzepliński orzekł dzisiaj,że jako prezes TK odpowiada tylko przed Konstytucją...całkiem chłopu się popierdoliło w głowie od nadmiaru władzy.

    Odpowiedz
  • r(2015-12-28 10:28) Zgłoś naruszenie 01

    Tu i tam „wyrzucają” jak i kiedy chcą i mało kto lub nikt się tym nie przejmuje, można iść do sądów pracy, gdzie bez opłat w zasadzie, możliwe że i w niektórych na kilka lat, wszystko przyniesiesz sądowi (napiszesz, przedstawisz), a ten „łaskawie” orzeknie w zasadzie kiedy chce i jak chce, wyda zarządzenie za kilka miesięcy, wreszcie kiedyś orzeknie może „niezawiśle” może nie , cokolwiek by to znaczyło , ale ten „pracodawca” zrobił z tobą tak w państwie bezprawia że nie masz już siły i zdrowia albo znacznie mniej a sąd jak miałeś szczęście zasądził „na chleb” !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!