Przewodnik po zmianach w prawie i wymiarze sprawiedliwości w 2016 roku

W 2016 roku kierowcy zmierzą się z wyższymi mandatami i punktami karnymi, których liczbę będą mogli sprawdzić online. Przez Internet można będzie także dokonywać czynności procesowych i skontaktować się z sądem. Prezentujemy najważniejsze zmiany w prawie, które zaczną obowiązywać w przyszłym roku.

umowa, zgoda

żródło: ShutterStock

Mediacja na nowych zasadach

Nowe przepisy dotyczące mediacji mają zachęcać do polubownego rozwiązania sporu, nim sprawa trafi do sądu. Do listy zmian zaliczyć można m.in. zwolnienie z części opłat sądowych czy ułatwienie wyboru mediatora. W ocenie ustawodawcy, Nowe przepisy mają przede wszystkim podnieść świadomość przedsiębiorców, że mediacja może być alternatywą wobec procesu sądowego. Takie rozwiązanie umożliwia też zakończenie konfliktu w tańszy, szybszy i mniej sformalizowany sposób.

Mediacja na nowych zasadach >>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2015-12-18 16:10) Zgłoś naruszenie 45

    Powiedzcie sami jak bardzo trzeba być POmylonym aby na Krzywego Ryja wziąć w wieku 56 lat emeryturę dofinansowywaną za wchodzenie w dup. Tuskowi i oczekiwać aby inni pracowali od 15 r zycia do 67r zycia.

    Odpowiedz
  • Luciana(2015-12-19 22:32) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo dobrze że będą cyfrowe zapisy. To powinno być rozszerzone na Policję i Prokuraturę.Zeznający na żądanie powinien od razu otrzymać dyskietkę oczywiście rozumiem że za od płatnością . To może uregulowało by niewłaściwe zapędy tych instytucji. Dzisiaj strach się bać zgłosić na Policję z jakąś skargą ponieważ interesy rodzinne mało miasteczkowe w swoim gronie . Ty jesteś intruzem.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!