« Powrót do artykułu

Kamińska dla DGP: Prawo trzyma rządzących w ryzach

Kto miałby określać, co to jest to dobro narodu, które stoi ponad prawem? Bo jeżeli miałaby to robić większość rządząca w Sejmie, to ja bardzo się tego boję - mówi w wywiadzie dla DGP Irena Kamińska, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, prezes Stowarzyszenia Sędziów Themis.

Irena Kamińska

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Irena Kamińska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2015-12-01 10:32) Zgłoś naruszenie 20

  I co POmyleńcy ,przed chwilka Bronek Komor oświadczył, że wybór 5 sędziów przez poprzednia kadencje to był błąd POlityczny !! przed którym przestrzegał. Tak jak okradliście ludzie zatrudnionych od 15r zycia ,pracujących w soboty i święta ponadustawow ,w szkodliwych i nieb warunk pracy z wieku emerytalnego ,tak jak przyznawaliście Prezesom po 6 mln zł odprawy gdy reszta narodu głoduje ,tak nadal ujeżdżacie nie czując sie jak Potwornie śmierdzicie złodziejstwem. PO werdykcie TK w sprawie wieku emerytalnego (osoby zatrudnione od 15 r zycia ,pracujące w szkodliw i niebebziecz warun pracy ,w soboty i swięta na blokach energetycznych) --wstyd być Sędzią !

  Odpowiedz
 • Pani Kamińska o czymś nie dopowiedziała.(2015-12-01 08:12) Zgłoś naruszenie 11

  Parafrazując do tytułu, należałoby napisać "tak jak trzymało w ryzach PO-PSL za ich własnej kadencji".. Gdzie ustawy powstawały na kolanie w trybie z dnia na dzień, gdzie nikt nie zwracał w czerwcu uwagi , że ustawa o TK to gniot konstytucyjny PO. Dopiero odwracanie tego gniota ustawowego przez PIS spowodowało okrzyki oburzenie u "wszystkich prawych", a gdzie ONI się od czerwca podziewali - sankcjonowali to zło milcząc , więc boją się teraz, ze zło może do nich wrócić.

  A dziś plują na to co sami kiedyś tworzyli lub pozwalali, by zło tworzone w obliczu prawa się działo. Ja się tego co p. Kamińska nie obawiam, bo po stronie PIS są również prawi konstytucjonaliści i sędziowie. Dodatkowo ta partia przywraca ludziom gorzej sytuowanym (na skutek wybiórczej polityki PO-PSL) wiarę w solidarność i właśnie prawo równe dla wszystkich, o których to normach "salony" ówczesnej władzy zupełnie zapomniały i dziś ich wyznawcy leją krokodyle łzy. Nie słusznie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • do MMK(2015-12-01 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  Wyrwałeś zdanie z kontekstu i to nic strasznego, ale problem polega na tym , że elity prawne będące po stronie PO-PSL przeszły nad tym do porządku dziennego w stosunku do Ustawy PO z czerwca i swoim milczeniem to sankcjonowały.

  Więc wskazuje to na hipokryzje tych ludzi (Twoją również)i oraz polityczne zacietrzewienie jak ktoś inny (PIS) odwraca teraz poprzedni stan. O uchwalaniu ustaw z dnia na dzień bez konsultacji społecznych i bez zgody opozycji popytaj członków PO-PSL - robili to pierwsi.

  Odpowiedz
 • MMK(2015-12-01 09:20) Zgłoś naruszenie 01

  "Ja się tego co p. Kamińska nie obawiam, bo po stronie PIS są również prawi konstytucjonaliści i sędziowie."
  Nic nie stoi na przeszkodzie po raz kolejny wygrać wybory parlamentarne czy prezydenckie i powoływać sędziów TK w większej ilości zgodnie z ich kadencjami, prawda?
  Nie trzeba przepychać wątpliwego prawa nocnie przez sejm/senat i prezydenta bez konsultacji i dyskusji. To dotyczy też 2 sędzów ekstra z ustawy PO.
  Tym bardziej że chyba jeszcze żadna inna z PiSowskich ustaw nie trafiła nawet do TK. ;)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!