« Powrót do artykułu

Bodnar: Byłem chłopakiem z korporacji

Państwo działa teoretycznie? Jestem daleki od takiego generalizowania. Jednak wiele instytucji rzeczywiście działa teoretycznie. Jak przychodzi co do czego, to obywatel nie ma skutecznej ścieżki dochodzenia swoich praw – mówi Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich

Adam Bodnar

żródło: DGP

Adam Bodnar. Fot. Maksymilian Rigamonti

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Tak właśnie sie dzieje.(2015-11-20 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  ""I tworzą się getta.""

  Akurat w tym przypadku się z RPO zgadzam Wczoraj potwierdziły to media brukselskie oraz nasze (relacja była również wczoraj w mediach gł. nurtu)) , iż islamscy "uchodźcy" nie potrafią się w bogatej Belgii asymilować ( są mieszkania i wszelka pomoc) i stanowią wyodrębnione i zamknięte grupy (getta), bez pracy i na zasiłkach socjalnych, wzrasta przestępczość oraz zagrożenie terrorystyczne, są te grupy nie odporne na nabór do PI.. To już w Belgii następne pokolenie, a nie krótkotrwały trend. Więc to są fakty.

  To pokazuje jak oderwany jest od rzeczywistości p. Bodnar i jego "lewackie" poglądy.
  Nie będę stawiał śmielszych tez, bo nie o to tylko tu chodzi. Realia przedstawione przez TV belgijską nie pozostawiają wątpliwości. Altruizm nie poparty wiedzą jak się to może skończyć może przynieść efekt odwrotny od założonego i tak się dzieje w Belgii, a także w innych częściach UE.

  To nie znaczy, żeby nic nie robić , ale obecna polityka m/in Merkel była błędna, ale nikt się do tego formalnie nie przyzna. Teraz dopiero poszli po rozum do głowy i chcą odsyłać migrację zarobkową, uszczelniać Shengen (nawet likwidacji) i zakończyć wojnę w Syrii, ale mleko się już rozlało, i moje zdanie jest takie, ze zrobiono to celowo, o czym świadczyło i świadczy postępowanie Sorosa i jego organizacji (zachęcanie ulotkami, mapkami do imigracji do UE.), do uchodźctwa, które odbywało się głównie z obozów w Turcji, a nie bezpośrednio z terenów wojennych (to ogromna mniejszość).

  Dlatego, jak wspominał raport ONZ, w 75% to byli sami młodzi mężczyźni i to nie biedni uchodźcy. Zrobiono nam wodę z mózgów, RPO się w to wpisuje "pełną gębą.".
  Ktoś nas wmanipulował w ten chaos , ktoś określił kierunek zmian w UE na" NWO". I nieważna nazwa, ale fakt, że tak właśnie się dzieje.

  Odpowiedz
 • MjKk(2015-11-21 13:36) Zgłoś naruszenie 00

  Poddaję się .Liga Narodów 2.
  i Jeszcze Wyższy Komisarz do Spraw Uchodżców.
  i obrońca śwagrów pracujących w transporcie, którym się noga na gazie omskła była.
  plus:"ale że kasa w ofe była wirtualna???"
  Chyba się pójdę z wrażenia napić-jak mnie jutro na drodze złapią, to mogę się poskarżyć, że kontrola była przeprowadzona bez powodu?
  Do Voldemort-niestety masz rację, to jest listek figowy wielkości fasad kamienic na krakowskim rynku.

  Odpowiedz
 • m(2015-11-20 21:11) Zgłoś naruszenie 00

  mądrze mói

  Odpowiedz
 • Valdemort(2015-11-20 19:54) Zgłoś naruszenie 00

  takie instytucje jak RPO służą do zarządzania przez wyjątki, czyli do niczego i na nic nie mają wpływu, to tylko listki figowe. Problemy załatwia się systemowo np. takie jak reprywatyzacja, spółdzielczość mieszkaniowa, los niepełnosprawnych - a nie pisaniem podań i czekaniem jak jakieś łaskawe panisko się ulituje , bo zbliżają się wybory co 4 lata. Ale nie, tu lepiej odkryć Amerykę po raz 10-ty w sprawach najzupełniej oczywistych, co więcej to powód do prowincjonalnej dumy. Skąd to się bierze - po prostu rodacy to kompletne dupy organizacyjne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!