statystyki

Internetowi potentaci zgodnie przeciwko hejterom

autor: Sławomir Wikariak01.06.2016, 07:25; Aktualizacja: 01.06.2016, 09:57
Hejt

Najistotniejszym elementem porozumienia jest zagwarantowanie możliwości zgłaszania takich przypadków przez użytkownikówźródło: ShutterStock

Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft uzgodniły wraz z Komisją Europejską kodeks postępowania, który ma pomóc w zwalczaniu mowy nienawiści w internecie. Globalni gracze na rynku IT zobowiązali się do sprawdzania większości powiadomień w ciągu 24 godzin od ich przesłania i do usuwania hejterskich treści.

Komentując przedstawione wczoraj porozumienie Vera Jourová, komisarz UE do spraw sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci, nawiązała do niedawnych ataków terrorystycznych.

– Media społecznościowe są niestety wykorzystywane przez grupy terrorystyczne do radykalizowania młodych ludzi i do szerzenia przemocy i nienawiści – stwierdziła.

Całkowite wyeliminowanie mowy nienawiści nie jest oczywiście możliwe, niemniej firmy podpisujące się pod kodeksem mają dążyć do możliwie szybkiego i skutecznego usuwania nielegalnych treści.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane