« Powrót do artykułu

Reforma postępowania administracyjnegi: Decyzja generalna nie podważa standardów

Problemem jest brak ogólnych reguł podejmowania aktów normatywnych odnoszących się do konkretnych sytuacji oraz wprowadzania ich do obrotu prawnego.

umowa, prawo, prawnik, podpis

żródło: ShutterStock

Czy ze względu na obiektywny brak możliwości zapewnienia czynnego udziału uczestnikom imprezy masowej w postępowaniu prowadzonym w celu wydania decyzji o jej przerwaniu, zrezygnować z upoważnienia wojewodów do wydawania takich decyzji?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

 • jak coś działa to się tego nie powinno naprawiać(2015-09-16 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  W dedykacji dla reformatorów prawa zacytuję słowa piosenki:
  "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze spieprzyć".
  KPA może i nie jest doskonałe, ale się utarło, przemieliło, jest już zinterpretowane zwyczajem (optima est legum interpres consuetudo).
  Każde kolejne nowelizacje są jakościowo kiepskie, dziurawe, generujące więcej problemów niż miały rozwiązać. Język tych ustaw jest niezrozumiały, bełkotliwy, przepisy są niespójne i wewnętrznie sprzeczne. Nie sądzę, żeby ta nowelizacja odróżniała się od wszystkich pozostałych, więc apeluję do polityków nie psujcie już wszystkiego. Nasze państwo już dość jest zepsute.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!