« Powrót do artykułu

Egzekucja bankowa: Zbiorowa odpowiedzialność za zbieżność nazwisk

W przypadku wątpliwości dotyczących identyfikacji dłużnika banki muszą zdecydować, czy narażać się na wypłatę odszkodowania na rzecz wierzyciela, czy na falę powództw skierowanych od osób, którym bezpodstawnie zajęto rachunki.

Bank

autor: schutterstockżródło: ShutterStock

Bank może odblokować zajęte środki wyłącznie na podstawie dyspozycji uzyskanej od komornika

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • grześ(2015-08-01 06:32) Zgłoś naruszenie 00

  Teraz mam taką sytuację. Komornik zajął cztery konta jednocześnie na tę samą kwotę. Sprawa toczy się nadal w sądzie z odwołania . Po zarażeniu na działania komornika okazało się że w związku z zarządzeniem konta zostaną odblokowane po zakończeniu sprawy .Bo zostało wniesione zadziałanie . Gdyby nie to pobrano by z konta jedną kwotę i po udowodnieniu niewinności oddano . A tak będą zablokowane do rozstrzygnięcia sprawy . Szok i niedowierzanie . A znając rychłe działania naszego sądu to może to nastąpić za kilka lat . Prawa dotyczy zapłaty za źle wykonaną usługę . Niestety co szokujące spraw przegrana . Zgodnie z wyrokiem sądu nieuczciwy wykonawca costał zapłatę. Niestety jako zaiczkę otrzymał na początku kwotę pomyłkowo wystaeioną z innego konta . Teraz w akcje zemsty próbuje podważyć to jako zadatek za żle wykonaną robotę. Niestety zarówno mecenasi jak i sędziowie przychodzą na sprawy nieprzygotowani bez znajomości rzeczy w której wydają wyroki . Ciężko sytłumaczyć coś jeśli słuchacz nie zna sprawy . Bezsilność wobec tKich działań sprawia że nie chce się robić nic w tym patogicznym kraju . Sprawa trwa jyż ponad dwa miesiące i nadal nie ma wyznaczonego terminu rozprawy . Niestety firma musi mieć konto więc łatwo ją zniszczyć lub przynajmniej upodlić jpokorzyć utrudnić działanie firmy chociaż poszkodowany jest niewinny . Kolejny raz sprawdza się powiedzenie że do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwość.

  Odpowiedz
 • zszokowana Polka(2015-07-31 21:38) Zgłoś naruszenie 00

  ..."bank po otrzymaniu zawiadomienia o zajęciu rachunku bankowego jest zobowiązany do bezwzględnej realizacji polecenia komornika, nawet jeśli informacje dotyczące dłużnika są nieprecyzyjne i nie pozwalają na jego jednoznaczną identyfikację"???!!!
  No to oszuści już zacierają ręce, a klienci banku muszą szykować dzbany na łzy. A sądy muszą przygotować sie na totalny zalew sprawami o nienależne zajęcia komornicze.
  Aby ustrzec się przed nienależnym zajęciem komorniczym rachunku bankowego, jedynym wyjściem będzie rezygnacja z usług jakiegokolwiek banku. Bo wygląda na to, że człowiek uczciwy i prawy i tak może siermiężnie beknąć za nie swoje długi. To jest niepojęte. A dopiero co, głośna była sprawa o zajęciu ciągnika nie dłużnika. I co? Ano będzie powtórka z rozrywki... Czy u nas naprawdę zawsze musi iść na gorsze i niesprawiedliwe?
  Muszę uciekać z tego kraju jak najszybciej. Zabieram dzieci i znikam stąd... Bo dłużej już tu nie wytrzymamy.

  Odpowiedz
 • pytam(2015-07-31 21:40) Zgłoś naruszenie 00

  DLACZEGO NIE WYŚWIETLANE SĄ KOMENTARZE???

  Odpowiedz
 • sa(2015-07-31 22:16) Zgłoś naruszenie 00

  Co ten rząd POpartych PSL robił przez 8 lat ,jak takie idiotyzmy królują , sięgają nawet najwyższych organów RP . Sądy -komorniki jak za komuny ,robią co chcą ( nie zweryfikowane przez lata !!!) nie ma żadnej uczciwej kontroli i egzekucji prawa ,ochrony niewinnych Obywateli - ich racji i majątku, własności. Przecież Nowaków ,Kowalskich , Zielińskich może być 20 -tu i każdemu ma bank blokować zajmować konto, co za idiotyzmy w wydaniu SN.
  Komornik (organ Sądu) nie dochował należytej staranności,nie sprawdził pesel (KC i tu wina ) przy wykonywaniu obowiązków czy z jakichś przekrętów jak wynika z art. i kom., a tu mają odpowiadać z kłopotami osoby niewinne ???!!! Niech ten Rząd sobie idzie na zieloną trawkę, stąd bunt z tym systemem i słuszny wyborców . Wyborcy mogą powiedzieć mamy Was dość ,gdyż takich kwiatków było dużo.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!