« Powrót do artykułu

Sąd Najwyższy chce kadencyjności prezesów

 „Kadencyjność funkcji kierowniczych w sektorze władz publicznych jest standardem współczesnych ustrojów demokratycznych, a jej zalety są powszechnie znane (...)” – twierdzi prof. Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego. Dlatego też pozytywnie ocenia inicjatywę legislacyjną posłów, zgodnie z którą prezesi SN będą pełnić funkcje jedynie przez pięć lat.

  • Prof. Gersdorf niepokoi jednak przepis przejściowy, zgodnie z którym sędziowie obecnie pełniący funkcje prezesów SN stracą je w ciągu 6 miesięcy od dnia wejścia w życie noweli
statystyki

Komentarze (1)

  • u(2015-05-11 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    „wygaśnięcie funkcji wszystkich prezesów SN”, obawy piastujących te stanowiska wszędzie są zrozumiałe z wielu przyczyn..., prawda jest taka, że finalnie „prawodawca” „wygaśnięciami, utratami, cięciami” w większości przypadków się nie interesuje, wczoraj pokazali w tv działanie w drugą stronę, pani pełniła istotną funkcje w organach administracji, wcześniej dostała „stołek” z wykształceniem średnim a przepis przejściowy obowiazujacy po 2 miesiącach na to pozwolił, pokazali też, że lubi „dręczyć” ludzi, w ogóle niezrozumiałe jest, że w wielu zawodach wymagają co najmniej wyższego wykształcenia za „jałmużnę’ a w innych jakoś pasuje i nieźle się żyje bez, pewne jest, że w kraju w większości postępuje ubóstwo min bardzo wielu wykształconych ludzi !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!