« Powrót do artykułu

W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze fałszowano statystyki? "Nadzór jest iluzoryczny w wielu aspektach"

W jednej z prokuratur rejonowych okazało się, że najpilniej pracującym prokuratorem był jej szef. W 2011 r. zakończył aż 587 postępowań przygotowawczych - mówi w wywiadzie dla DGP Dr Karolina Kremens, adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Karolina Kremens

autor: materialy prasoweżródło: Materiały Prasowe

Dr Karolina Kremens, adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego Uniwersytetu Wrocławskiego; wraz z dr. W. Jasińskim przygotowała analizę „Obciążenie powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury i prokuratorów postępowaniami przygotowawczymi w 2011 r.”

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • z(2015-02-03 08:26) Zgłoś naruszenie 00

  od samego początku krytykowac należało wszelkie w zasadzie statystyki, prowadzą z reguły do ogłupienia człowieka, zamiast myśleć nad ważnymi sprawami, to „g” liczby itp. wpisuje, chyba , ze chodzi o duże pewnie pieniadze, jak w tych przypadkach , to będzie wpisywał, co się da, podobnie te programy ułomnie działajace w 99% komputerowe za duże sumy, zdefraudowane i mase innych podobnych rzeczy, 99% instytucji to „państwo w państwie” , nikt za nic nie odpowiada, kto uzurpuje sobie większa włądzę robi, co mu się podoba, zagarnianie mienia trwa, powstają majątki, ze aż ..., a ubóstwo większości postępuje, kryzysy do wojen prowadza, wczoraj napisali o bombowcach rosyjskich z bronią atomową koło Londynu !!!

  Odpowiedz
 • Norek asesorek(2015-02-02 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  Też mi nowina.99% Prokuratur,Policji swoje wyniki pracy ( czytaj podstawa ich pracy ) opierają o statystykę.Ilość wszczętych postępowań,ilość zakończonych z aktem oskarżenia,ilość środków zapobiegawczych etc etc.To powoduje że stało się normą naginania statystyk,stało się normą.Jeżeli pewne progi nie będą dotrzymane to wiadomo co "z urzędu takiemu Komendantowi Policji albo Prokuratorowi grozi.To jest tak absurdalna sytuacja,że ciężko sobie to wyobrazić.Dochodzi do takich absurdów w Policji i Prokuraturze,że planuje się procentowo pewne wskazniki jakie każdy policjant pionu dochodzeniowo-śledczego czy kryminalnego ma osiągnąć.To samo tyczy się prokuratorów.To jest po prostu patologia o której każdy wie ale przymyka oko.A kontrole-? no cóż te są tylko w założeniu i sporadyczne.Na koniec roku zawsze ważne są tabelki i cyferki bo przecież opinia publiczna i Warszawka czeka niecierpliwie na ich ogłoszenie.Patologia,patologia,patologia-by nie powiedzieć KRYMINAŁ

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-02-02 15:36) Zgłoś naruszenie 00

  Nie w Zielonej Górze , tylko na Zielonej Wyspie .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!