« Powrót do artykułu

Małżeństwa homoseksualne zawarte za granicą będą legalne w Polsce?

Prawnicy z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris alarmują, że polscy geje będą mogli zawierać małżeństwa za granicą. Ich zdaniem furtka, która to umożliwi, znalazła się w projekcie nowelizacji ustawy – Prawo o aktach stanu cywilnego. MSW tłumaczy jednak, że możliwość zawierania takich związków za granicą już i bez tego istnieje.

małżeństwo homoseksualne

żródło: ShutterStock

Prawnicy z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris alarmują, że polscy geje będą mogli zawierać małżeństwa za granicą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (18)

 • Krzysztof z Warszawy (katolik używający mózgu)(2014-10-07 09:31) Zgłoś naruszenie 211

  Ten idiota, który chce ślubu z koniem jest esencją polskiej głupoty i megalomanii, obskurantyzmu i pychy. - Do tego właśnie prowadzi w Polsce katolickie wychowanie w duchu hipokryzji. W każdym normalnym kraju tematy tak złożone jak ludzka płciowość, seksualizm, biologia dyskutowane są przez ludzi mających do tego formalne wykształcenie i reprezentujących wiedzę naukową. W Polsce dyskusja społeczna zaczyna się i kończy wśród tępych polityków i księży ignorantów, którzy żerując od wieków na urobionym społecznie posłuszeństwie i niczym niezasłużonym autorytecie manipulują ludźmi wg własnego uznania i interesu. Nie ma to nic wspólnego z Chrześcijaństwem. Zgodzę się jedynie z tym, że słowo "małżeństwo" w języku polskim ma źródłosłów męża i żony, stąd, w kraju, gdzie tępota góruje nad rozumem, a tradycja i folklor nad innowacją i myśleniem, trudno będzie zakorzenić odniesienie tego słowa do par jednopłciowych. Tu nad Wisłą myślimy stereotypami, symbolami i znakami, często oderwanymi od rzeczywistości, romantycznymi i idealnymi, bo tak jest łatwiej i wygodniej. Dlatego mimo tradycji uniwersyteckiej sięgającej średniowiecza, chętnie korzystamy z uproszczeń średniowiecznych. Gdyby nie lęk przed światem zapalilibyśmy i stosy, żeby z miłości i po chrześcijańsku spalić to, co niewygodne i mieć pewność, że ogień iście piekielny zaczął się już tutaj.

  Odpowiedz
 • Autor(2014-10-31 20:49) Zgłoś naruszenie 162

  To takie bycie psem ogrodnika. Jeśli Polacy chcą wziąć słub za granicą, bo w Polsce jest Ordo Iuris i inne zamordystyczne organizacje, i takiej możliwości w tym momencie nie ma, to jak najbardziej mają prawo zawierać małżeństwo za granicą. W czym problem??? Wstyd dla Ordo Iuris

  Odpowiedz
 • Piotr(2015-02-01 20:54) Zgłoś naruszenie 122

  Zgadzam się w pełni z Panem Krzysztofem. Te smutne i żenująco głupie komentarze nie dodają nic pożytecznego do publicznej debaty..

  Związki partnerskie istnieją już od kilku, a w co niektórych krajach od kilkunastu, lat. Tak naprawdę prawo poprostu goni rzeczywistość bo czy to się komuś podoba czy nie, żyją wsród nas i tworzą rodziny - we wszystkich tego słowa znaczeniach - rownież pary jednopłciowe i nie słyszę żadnych rzeczowych argumentów dlaczego nie pozwolić tym parom sformalizować ich relacji.

  Ciekawe jest co dzieje się obecnie w Stanach gdzie sądy okręgowe - a niedługo może też federalny sąd najwyższy - już od kilku lat wydają orzeczenia w których mówią że nie istnieje żaden powód, prócz doktrynalnych lub religijnych, dla którego możnaby traktować pary jednopłciowe jako obywateli drugiej kategorii.

  Spodziewam się że dużo wody jeszcze musi upłynąć aby polskie trybunały doszły do podobnych konkluzji, ale mam nadzieję że wcześniej czy pózniej tak się stanie...

  Odpowiedz
 • r(2014-10-03 07:24) Zgłoś naruszenie 62

  a niech sobie biorą, byle nie szkodzili innym, lepsze to niż gwałty, pedofilia itp. patologie, poligamia może być ciekawa, ale niedobór kasy, to jedna z barier

  Odpowiedz
 • Magda(2015-01-16 16:50) Zgłoś naruszenie 51

  Zgadzam sie z Panem Krzysztofem I wspolczuje idiocie, ktoremu pozostalo zycie I wspolzycie z koniem. No ale niektorym nic innego nie powinno sie przydazyc I maja dokladnie to na co zasluguja - czyli papke zamiast mozgu I konia.

  Odpowiedz
 • pan logik(2014-10-02 10:18) Zgłoś naruszenie 41

  Myślę, że małżeństwa cywilne są najlepszym rozwiązaniem - związki partnerskie to za mało, a małżeństwa kościelne za dużo. Małżeństwa cywilne par homoseksualnych są nieuniknione w prawdziwej demokracji. Co do poligamii to jest ona moim zdaniem całkowicie sprzeczna z polską kulturą. Gdybyśmy byli kalifatem to jak najbardziej póki w Polsce nie ma islamskiej większości powinna być zakazana.

  Odpowiedz
 • Nie ma juz kobiet i meszczyzn,bedzie TOTO POtwor(2014-10-03 07:57) Zgłoś naruszenie 233

  "Malzenstwa homoseksualne" ? Malzenstwa sa tylko kobiety z meszczyzna,a inne tzw. "zwiazki" to obrzydliwe POwiazania zboczencow,degeneratow,ze schorzeniami ,a wedlug le,wakow I liberalow nie ma juz kobiety ani meszczyzny,sa POtwory o nazwie TOTO.
  Teraz czerwona I PObarwiona holota przy wsparciu totalitarengo unijnego kolchozu i masonerii beda przerabiac ubikacje WC na jednopokojowe z napisem "czy pani sika na stojaco".Trzeba tez przerabiac urzedy stanu cywilnego,bo w imie rownosci ktos moze brac slub z koniem,koza I jak na pietro wprowadzi ?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • To ja chce slub z koniem ? Gdzie taki urzad jest?(2014-10-02 14:15) Zgłoś naruszenie 125

  "Malzenstwa jednoplciowe" ?
  To znaczy,ze bede mogl POslubic konia ?
  Prosze o wyjasnienie mnie prostemu chlopu ze wsi,ktory od dzicka widzial,ze zawsze byk skakal PO krowie i rodzily sie cieleta,a czy PO pedalowaniu wyknuja sie jakies POtwory ?
  Jak dwoch pedalow robia POtwory,jedn wsadza drugiemu w du.e,a gdzie wydalaja kupe ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Manie jak to sie robi sex pedalow ? (OJ)(2014-10-02 14:46) Zgłoś naruszenie 117

  Kiedys to rowery mialy pedaly,a teraz to te czesci ruchcze maja jakies nowoczesne nazwy "europejskie" geje.
  To totalitarne unijne bagno dyskryminuje zwierzeta,bo nie maga brac slubu tylko tak na dziko sie bzykaja,a to wedlug unii jewropejskiej nie jest normalne,tak ja nie jest nowmalne,a nawet zagrazajace demokracji malzenstwa kobiety i meszczyzny,a jakiez niebezpieczne sa dzieci,to nienormalne.
  Normalne to dwa chlopy,albo trzech,czterech i zbiorowe dmuchaie tam gdzie jest sr,anie !

  Odpowiedz
 • ela(2014-10-03 07:59) Zgłoś naruszenie 131

  Jakie małzeństwo? Przecież małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. W głowach wam się poprzewracało czy co?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Nie ma juz teczy PO deszczu?(2014-10-02 14:49) Zgłoś naruszenie 111

  to znaczy sie,ze nie bedzie juz pedalow u rowerow i nie bedzie teczy PO deszczu ?

  Odpowiedz
 • anogpl@o2.pl(2018-08-31 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy we Francji nie wezmą ślubu, nawet nie podpiszą PACS, regulują to umowy zawarte pomiędzy PL i FR

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!