« Powrót do artykułu

Zamówienia publiczne zbyt zawiłe dla firm

Nadmierny formalizm, przekonanie o korupcji, dyktat najniższej ceny – to powody, dla których brakuje chętnych do startu w przetargach

pieniądze, podatki

żródło: ShutterStock

W minionym roku aż 92 proc. zamówień udzielono, kierując się wyłącznie kryterium ceny. Takie podejście ma zmienić nowelizacja przepisów, nad którą pracuje specjalnie w tym celu powołana sejmowa podkomisja.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • gemini(2014-05-08 12:35) Zgłoś naruszenie 00

  "(...)Zbyt wygórowane wymagania stawiane wykonawcom, za bardzo precyzyjne opisy przedmiotu zamówienia i wreszcie cena jako jedyne kryterium wyboru ofert – to odstrasza wykonawców. Dodatkowo zamawiający kładą nacisk na szybkość procedur przetargowych i ograniczają czas na złożenie ofert: nierzadko ustalany jest minimalny termin, czyli 7 dni."
  To źle? Rozumiem, że wydając pieniądze publiczne należy kupić cokolwiek, od kogokolwiek, najlepiej najdrożej jak się da i w możliwie najdłuższym czasowo procesie zakupowym (co tam koszty, zawsze znajdzie się ktoś kto może nie zdążyć z przygotowaniem oferty) ;) Wydatkując pieniądze prywatne cena i wiarygodny kontrahent oferujący wysokiej jakości produkt to podstawa, czyż nie?

  Odpowiedz
 • JK(2014-04-25 08:15) Zgłoś naruszenie 00

  Myślałem, że pierwsze co się sprawdza to ceny w sklepach, a następnie pyta o cenę na "pierdoły"

  Odpowiedz
 • zamieszanie publiczne(2014-04-24 21:01) Zgłoś naruszenie 00

  Głupoty nie da się uprościć bo jest procesem złożonym !
  Nie pytaj o ocenę w postępowaniu na pierdoły, idź do sklepu i kupisz taniej nawet bez negocjowania ceny do czego masz prawo.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!