« Powrót do artykułu

Konflikt w prokuraturze: Świat śledztw kontra świat tabelek

Zaskarżanie choćby kosztów postępowania to sposób prokuratorów na podniesienie „skuteczności apelacji”. Prokuratura Generalna twierdzi jednak, że narzucanie śledczym pożądanych wskaźników to jej obowiązek

Michał Królikowski

autor: Materialy prasoweżródło: Materiały Prasowe

prof. UW dr hab. Michał Królikowski wiceminister sprawiedliwości

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • iudex(2014-05-29 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  Statystyka ponad wszystko

  Odpowiedz
 • daagoo(2014-04-09 08:48) Zgłoś naruszenie 00

  Statystyka - to instrument, który wymusza na dużej grupie prokuratorów pracę bo inaczej prostą sprawę prowadziliby przez miesiące.

  Odpowiedz
 • Asesor(2014-04-09 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli wiceminister Królikowski znów nie wie co mówi, ale i tak mówi. Bo jak rozumiem wskaźniki ustaliło jego ministerstwo pospołu z prokuraturą generalną. Pewnie bardzo dawno. I dlatego wice nie pamięta :)))

  Odpowiedz
 • Guilda(2014-04-09 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  Nareszcie ktoś zwrócił uwagę że w pracy Prokuratury liczy się tylko ilość i statystyka, a jakość w ogóle. Promowani są nie ci prokuratorzy, którzy prowadzą i rozwiązują ciężkie sprawy, zakończone wyrokiem a tylko ci którzy wypełniają słupki ku zadowoleniu szefów. Fikcyjne manipulowanie danymi, zaskarżane bez sensu wyroki, szkolenia gdzie sędzia mógł pomylić się w wyroku, żeby tylko go zaskarżyć, jak wpisać jak najwięcej spraw do PA i Pc, a potem szybko je wykreślić zwiększając tym fikcyjnie obciążenie, można tak bez końca, gdzie w tym wszystkim prawo, sprawiedliwość i człowiek. Postępowanie przeciwko kilku podejrzanym w skomplikowanej sprawie to taki sam numerek jak zaklepanie odmowy wszczęcia dochodzenia. W domyśle - po co się wysilać, lepiej umarzajcie i odmawiajcie - firma lepiej a tym wyjdzie. A przy tym szeregi zatrudnionych do tych manipulacji osób i zadań, nie mających nic wspólnego z zadaniami Prokuratury. Nie mogę już patrzeć na ten bezmyślny uśmieszek wajsa.

  Odpowiedz
 • ZKS(2014-04-10 08:39) Zgłoś naruszenie 00

  Kapitalny tytuł, kapitalny tekst.

  Odpowiedz
 • Liza(2014-04-23 02:02) Zgłoś naruszenie 00

  Głupota pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości wymyślających swoiste założenia statystyczne jest niestety porażająca. Należałoby większość tych dyletantów przegnać na 4 wiatry !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!