« Powrót do artykułu

Konflikt w prokuraturze: Świat śledztw kontra świat tabelek

Zaskarżanie choćby kosztów postępowania to sposób prokuratorów na podniesienie „skuteczności apelacji”. Prokuratura Generalna twierdzi jednak, że narzucanie śledczym pożądanych wskaźników to jej obowiązek

Plany w prokuraturze jako element kontroli zarządczej

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Plany w prokuraturze jako element kontroli zarządczej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • iudex(2014-05-29 07:45) Zgłoś naruszenie 00

  Statystyka ponad wszystko

  Odpowiedz
 • daagoo(2014-04-09 08:48) Zgłoś naruszenie 00

  Statystyka - to instrument, który wymusza na dużej grupie prokuratorów pracę bo inaczej prostą sprawę prowadziliby przez miesiące.

  Odpowiedz
 • Asesor(2014-04-09 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli wiceminister Królikowski znów nie wie co mówi, ale i tak mówi. Bo jak rozumiem wskaźniki ustaliło jego ministerstwo pospołu z prokuraturą generalną. Pewnie bardzo dawno. I dlatego wice nie pamięta :)))

  Odpowiedz
 • Guilda(2014-04-09 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  Nareszcie ktoś zwrócił uwagę że w pracy Prokuratury liczy się tylko ilość i statystyka, a jakość w ogóle. Promowani są nie ci prokuratorzy, którzy prowadzą i rozwiązują ciężkie sprawy, zakończone wyrokiem a tylko ci którzy wypełniają słupki ku zadowoleniu szefów. Fikcyjne manipulowanie danymi, zaskarżane bez sensu wyroki, szkolenia gdzie sędzia mógł pomylić się w wyroku, żeby tylko go zaskarżyć, jak wpisać jak najwięcej spraw do PA i Pc, a potem szybko je wykreślić zwiększając tym fikcyjnie obciążenie, można tak bez końca, gdzie w tym wszystkim prawo, sprawiedliwość i człowiek. Postępowanie przeciwko kilku podejrzanym w skomplikowanej sprawie to taki sam numerek jak zaklepanie odmowy wszczęcia dochodzenia. W domyśle - po co się wysilać, lepiej umarzajcie i odmawiajcie - firma lepiej a tym wyjdzie. A przy tym szeregi zatrudnionych do tych manipulacji osób i zadań, nie mających nic wspólnego z zadaniami Prokuratury. Nie mogę już patrzeć na ten bezmyślny uśmieszek wajsa.

  Odpowiedz
 • ZKS(2014-04-10 08:39) Zgłoś naruszenie 00

  Kapitalny tytuł, kapitalny tekst.

  Odpowiedz
 • Liza(2014-04-23 02:02) Zgłoś naruszenie 00

  Głupota pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości wymyślających swoiste założenia statystyczne jest niestety porażająca. Należałoby większość tych dyletantów przegnać na 4 wiatry !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!