« Powrót do artykułu

Kiedy wolno się zrzec zarówno udziału w spadku, jak i całej schedy

Chociaż umowy o spadek po żyjących są nieważne, to jednak przepisy dopuszczają zrzeczenie się zawczasu majątku po osobie, po której dziedziczymy na mocy ustawy. To wymaga jednak aktu notarialnego

pieniądze, podatki

żródło: ShutterStock

Zrzeczenie się spadku ani odwołanie tej decyzji nie są czynnościami jednostronnymi, czyli oświadczeniem woli, lecz umową.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • StAAbrA(2014-03-24 13:20) Zgłoś naruszenie 10

  Tzw. prawo , w tym - i spadkowe , tworzy w Polsce mafia państwowa ,
  więc zawsze , póki tej mafii i agentury się nie zlikwiduje , to tzw. prawo będzie działać na korzyść elementu kryminalnego . A zadba o to tzw. prokuratura i tzw. wymiar sprawiedliwości . Na bank .

  Odpowiedz
 • czytelnik(2014-02-22 20:51) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo często długiem spadkowym są kredyty które banki udostępniają w nieskończoność. Ale i wtedy znajdują wyjście. Kredyty scalają.Ustalają nowy cykl ratalny i wszystko zaczyna się od początku. Dłużnik zaczyna znowu pobierać nowe kredyty, bo przeciwwskazań nie ma a BANKI dalej namawiają do zaciągania dalszych długów.
  Czy nikt jeszcze nie zauważył, że to choroba społeczna, której skutki ponoszą
  niewinni obywatele. A Krajowa Rada nie zauważyła,że taki system dziedziczenia nie występuje w innych państwach to i notariusze nie mają problemu. To może zweryfikować prawo spadkowe, aby dziedziczyli w nim zstępni do trzeciego pokolenia, bo w czwartym już się nie znają.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!