« Powrót do artykułu

Przestępczość gospodarcza: Resort sprawiedliwości uderzy w białe kołnierzyki

Policja wszczęła w 2012 r. ponad 82 tysiące spraw dotyczących przestępczości gospodarczej. To o 7 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Resort ma plan, jak powstrzymać falę oszustw.

Przestępstwa gospodarcze w Polsce

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Przestępstwa gospodarcze w Polsce

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • złośliwość rzeczy martwych(2013-10-22 08:03) Zgłoś naruszenie 00

  Jak zawsze, resort ma plan, a później okazuje się, że zwyczajnie plan diabli wzięli i nic nie można było zrobić.

  Odpowiedz
 • Mała szkodliwośc społeczna(2013-10-22 11:04) Zgłoś naruszenie 00

  Zwykle jest to albo niefrasobliwość, niedopatrzenie, niedoczytanie przed podpisaniem, poza tym wyprowadzenie gotówki to nie kradzież ITP, ITD.

  Przykłady można mnożyć bez liku.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2013-10-22 09:18) Zgłoś naruszenie 00

  Już widzę jak resort uderzył w Nowej Hucie, gdzie sąd uznał łapówkę dla urzędnika urzędu marszałkowskiego w wysokości 24 tyś , iż nie jest to żadne przestępstwo i sprawę umorzył.

  Odpowiedz
 • Każdy sam tego dokona, jeśli to zrozumie.(2013-10-23 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  Jedyny skuteczny plan to opamiętać się i unicestwić ten często psychopatyczny, egoistyczny, "wszechwiedzący", programowalny umysł. Tłumiący głos intuicji, naszej prawdziwej mądrości!
  Jak unicestwić umysł? To proste, gdy wiesz, czym on jest. Umysł jest wypchany pragnieniami, podobnie do piłki wypełnionej powietrzem. Przebij ją, a nie ruszy się z miejsca. W kwadracie wypełnionym wodą z kanału irygacyjnego woda przybiera kształt kwadratu. Jeśli zbiornik jest okrągły lub trójkątny, wówczas tafla wody przyjmie kształt geometryczny. Umysł także przybiera formę naszych pragnień. Weźmy inny przykład - umysł jest jak kawałek tkaniny, a jej pionowe i poziome nitki to przędza pragnień. Struktura, kolor, trwałość, chwyt i połysk tkaniny będą zależały od pragnień, jakie tworzą osnowa i wątek. Usuń przędzę nitka po nitce, a tkanina zniknie samoczynnie. Oto sposób na unicestwienie umysłu. Mądry człowiek zniszczy wszelkie ślady umysłu.

  Odpowiedz
 • Skąd wziąć(2013-10-22 18:47) Zgłoś naruszenie 00

  - kwalifikowanych policjantów - nie łapciuchów?,
  - wykwalifikowanych prokuratorów - umiejących coś i nie skorumpowanych?.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!