« Powrót do artykułu

Wakaty w sądach będą szybciej likwidowane

Skrócenie procedury powoływania kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie – to główny cel projektu nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Wczoraj dokument przyjęła Rada Ministrów.

Sędzia

żródło: ShutterStock

Sędzia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Maria(2013-07-31 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  Nic się nie zmieni! Nadal przyjmowane bedzie ponad 90 % kobiet (dziewczynek) i to z bliskiej rodziny.

  Odpowiedz
 • pro(2013-07-31 13:42) Zgłoś naruszenie 00

  obecnie 85% sędziów to kobiety, bardzo często rzekome konkursy są ustawiane a wygrywa i tak krewny/znajomy sędziego. To nie jest normalne... Zmuszanie kandydatów do wyrabiania sobie kosztownego podpisu elektronicznego żeby w ogóle ubiegać się o pracę to kpina.

  Odpowiedz
 • EWA(2013-08-02 12:08) Zgłoś naruszenie 00

  pro przeciez - kpina sa wogole te sady same w sobie! kumoterstwo w sprawach wydawania postanowien i wyrokow to przestepstwo - a przeciez powolani sedziowie sa do wymierzania i orzekania w sprawach spornych i
  musza byc postronni i sprawiedliwi - a tam jak w maglu!
  adwokat karze, sedzia musi...
  polityk karze sedzia musi... panienka z sekretariatu podklada uklada usuwa doklada wyciaga z innych spraw lub nawet urzedow i TWORZY sprawe do orzekania to chore bardzo chore!!!
  rodzinki sa dobre na zdjeciach - ale w sadach nie ma kary za lamanie przepisow - nie ma nie bylo - i przypuszczam, z takimi praktykami i brakiem kar za przestepstwa wsrod pracownikow administracji panstwowej - NIE bedzie! chyba, ze dojdzie do wladzy czlowiek, delikatnie - nie pod wplywem" - ???
  b

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!