« Powrót do artykułu

Jak dopaść dłużnika - poszukiwanie coraz lepszych metod ściągania długów

Spora grupa ludzi wie, co zrobić, żeby pożyczyć od kogoś pieniądze, nie oddać, kupić dom, samochód, dobrze zarabiać, a dla komornika być nieuchwytnym . Jednak druga strona też się kształci i do ściągania długów stosuje nowoczesne techniki śledcze, wywiadowcze i psychologiczne.

Dług

żródło: ShutterStock

Dłużnik

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (21)

 • wierzyciel(2013-02-15 11:54) Zgłoś naruszenie 340

  Artykuł o niczym. Nie podał żadnej metody na przytoczonych oszustów. Podpowiedział może tylko oszustom, jak można ukryć pieniądze.

  Odpowiedz
 • misiek(2014-08-30 23:07) Zgłoś naruszenie 65

  pożyczyłem pieniądze i gościu nie chce mi oddać co mam robić ? komornik grozi mi więzieniem !

  Odpowiedz
 • Ewa(2017-12-29 16:12) Zgłoś naruszenie 26

  Najlepszą metodą na ściągnięcie pieniędzy od dłużnika jest po prostu zwrócenie się do odpowiedniej kancelarii . Ja tak zrobiłam , Zwróciłam się do firmy Solventoir . Podstawa to doswiadczenie danej irmy i dwa - współpraca takiej firmy z detektywami oraz prawnikami .

  Odpowiedz
 • Agbieszka(2017-01-24 16:33) Zgłoś naruszenie 13

  skarga pauliańska jak najbardziej jest dobrym rozwiązaniem! czytałam o niej i jak rozmawiałam z firmą windykacyjną DKOW o możliwości ściągnięcia moich wierzytelności też o tym mówili i wyjaśniali. I wcale nie jest tak, że jak ktoś coś przepisze na dzieci (np dom) to spoko, jest już bezpieczny, i niewypłacalny bo nie jest - ale na tym niestety trzeba się znać. A dużo firm ma darmową analizę sprawy, więc jeśli coś mamy, to warto spróbować zlecić to komuś, kto w tym siedzi. Takie jest moje zdanie. Bo ja kompletnie na tym nie znałam, nie miałam też na to czasu.

  Odpowiedz
 • z Giżycka(2013-02-15 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawa sprawa wynikła na Mazurach, tam nieuczciwy pracownik wyprowadził z kasy firmy ok 130 tys PLN.Pomimo wyroku sądowego, gościu śmieje się z byłych pracodawczyń, ma się dobrze w , jeździ dobrym samochodem(samochód zarejestrowany prawdopodobnie na słupa) i spłaca im po 100 PLN miesięcznie.
  Drogie Panie umieszczenie "gościa" w rejestrze dłużników to Wasz nadzieja na "sprawiedliwość"-firmy windykacyjne czekają?Tam znajdziecie poradę.

  Odpowiedz
 • kali(2019-09-17 13:36) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo prostym sposobem na pozbycie się zadłużonych faktur itd jest ich sprzedanie ;) nie trzeba czekać na gotówkę, bo wtedy jest już praktycznie od razu. Ja sprzedawałem wierzytelności deputo i byłem zadowolony z tego rozwiązania.

  Odpowiedz
 • Anka(2018-01-15 13:32) Zgłoś naruszenie 00

  Ja swoje długi przekazałam do kancelarii mec. Dariusza Staniszewskiego. 80% już odzyskane. Praca wyglądała zupełnie inaczej niż w przypadku "tradycyjnych firm". Nie trzeba było pospieszać, pytać, dowiadywać się. Okresowe informacje o postępie prac, kopie pism, wszystko szybko i jasno.

  Odpowiedz
 • G.J(2017-08-04 00:30) Zgłoś naruszenie 00

  Witam.Pewna osoba nazaciągała wiele umów kredytowych na moje dane tzn.podczas mojej nieobecności musiała wyciągnąc Mi dowód osobisty gdy korzystałam z toalety,miałam do niej zaufanie gdyż znałyśmy się od podstawówki,sprawy w sądzie wygrałam gydyż udowodniony został fakt iż jest brak mojego pisma na umowach(powołano grafologa).ta osoba została skazana 2prawomocnymi wyrokami i oprócz tego że idzie bezwzględnie do zk musi spłacić 20 tys.które zaciągła i dla Mnie 250zł raty z poprzedniej nawiązki w wys.1000 tys.zł. i 3000 tys.zł zadośćuczynienia i jesy zobowiąna do naprawienia wyrządzonej szkody w całości.Tyle ze to jest cwana bestia i ma 3 dzieci w wieku szkolnym na ktore ma alimenty,500+ zasiłki,zwroty z podatkow oraz faceta ktory ja utrzymuje,mają auto i Mi nie płaci.Fziś dowiedxua logo am się że ona ponoć gdzieś pracuje w co ciezkoi wierxyc gdyz od zawszeia logo a dwie lewe rece do pracy i w zwiazku z tym mam pytanie:jak sprawdzic gdzie pracuje i czy legalnie a jesli nie legalnie pracuje ukrywa skąd ma pieniadze to jak odzyskać swoje pieniądze?Na wykwalifikowanego Mecenasa wyłożyłam blisko 4000 tys bo wierzyciele i windykatorzy by Mnie żywcem zeżarli gdyby nie P.Mecenas któremu jestem niezmiernie wdzięczna za to ile pracy włożył by Mnie wybronić.

  Odpowiedz
 • G.J(2017-08-04 00:47) Zgłoś naruszenie 00

  Może ktoś poradzić Mi co mam zrobić,kogo wynająć do ściągnięcia zobowiązań od skazanej i czy ile pieniędzy musiałabym za to zapłacić?Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Martika(2015-07-27 12:20) Zgłoś naruszenie 00

  Rzeczywiście, sposoby w jaki działają współczesne firmy ścigające dłużników mogą zaskoczyć :) Ja miałam problem z jednym współpracownikiem, trafiłam do kancelarii ultimatum. Ich kreatywność mnie zaskoczyła.
  Ale okazali się skuteczni.

  Odpowiedz
 • Piotr(2013-02-15 08:33) Zgłoś naruszenie 00

  Zmieńcie wyrażenie w ostatnim akapicie z "może próbować unieważnić czynności prawne dłużnika" na "może próbować uznać za bezskuteczne wobec niego czynności dłużnika, jeśli ich celem było pokrzywdzenie wierzyciela". Unieważnienie a uznanie za bezskuteczne to zupełnie co innego. Takie błędy strasznie rażą, zwłaszcza w gazecie kierowanej do profesjonalistów.

  Odpowiedz
 • oszukana(2015-06-04 20:25) Zgłoś naruszenie 00

  do Melchiora -Proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • Melchior(2015-03-16 20:10) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystko ma jakikolwiek sens jeżeli dotyczy konkretnego długu a nie wielu długów o małych wartościach i to jeszcze podzielonych na wielu klinetów. Żadna kancelaria nie będzie dla nas opłacalna i w takim przypadku musimy się sami w to zaangażować. Są różne rozwiązania, są kancelarie, jest samodzielna windykacja online, jest też i ukrainiec z bejzbolem. Ja do niedawna korzystałem z usług kancelarii ale właśnie z tych przyczyn które opisąłem przeszedłem na samodzielną windykację online i jestem zadowolony.

  Odpowiedz
 • słup(2014-08-30 23:20) Zgłoś naruszenie 00

  czy w bankach są kamery ? jeżeli tak ! to od którego roku ?

  Odpowiedz
 • Marek C(2013-02-15 15:25) Zgłoś naruszenie 00

  Jaki sens ma skarga paulińska w przypadku kiedy wierzyciel na zabezpieczenie hipoteczne. Z definicji hipoteki wynika: Hipoteka – ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości oraz na wybranych prawach (własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu, wierzytelność zabezpieczona hipotecznie), służące zabezpieczeniu wierzytelności wynikającej z oznaczonego stosunku prawnego, na mocy którego wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z nieruchomości, z pierwszeństwem przed wierzycielami osobistymi każdoczesnego właściciela nieruchomości. Oznacza to, iż zbycie nieruchomości przez dłużnika nie narusza prawa wierzyciela hipotecznego – może on dochodzić zaspokojenia od kogokolwiek, kto stanie się właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • członek wspólnoty mieszkaniowej(2013-02-15 10:06) Zgłoś naruszenie 00

  A MOŻE KTOŚ PODPOWIE JAK ŚCIĄGNĄĆ DŁUG Z CZŁONKA WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ , KTÓREGO STAĆ NA WYJAZDY ZAGRANICZNE , NOWE AUTA , GRUNTOWNY REMONT MIESZKANIA ALE NIE ZAPŁATĘ CZYNSZU I MEDIÓW . A PRZY TYM BESZCZELNA IRONIA : CO MI ZROBICIE ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • andrzej(2020-05-22 19:50) Zgłoś naruszenie 00

  Najlepszym sposobem bez kombinowania jest skorzystanie z dobrej firmy windykacyjnej. Z mojej strony polecić wam mogę Debt Collection, zajęli się już dwoma moimi sprawami, i obie rozwiąźli bardzo szybko. Na początku próbowałem sam i niepotrzebnie bo kosztowało mnie to dużo stresów i nieprzyjemności. 797 266 156 Zostawiam wam kontakt, nie zastanawiajcie się jeśli potrzebujecie pomocy z dłużnikiem!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!