« Powrót do artykułu

Nie interesują nas zmiany w prawie, a to jest szkodliwe

Tylko 50,2 proc. Polaków na bieżąco obserwuje zmiany w ustawach i rozporządzeniach. To wynik sondażu przeprowadzonego dla DGP przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Najwięcej, bo 33,8 proc. obywateli szuka informacji na ten temat w prasie, dla 16,4 proc. źródłem wiedzy są internet albo inne wydawnictwa papierowe, takie jak np. dzienniki ustaw.

Młodzi ludzie z laptopem

żródło: Materiały Prasowe

Wiele osób szuka aktów prawnych w internecie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Władysław(2012-11-26 08:52) Zgłoś naruszenie 00

  Aby śledzić zmiany w przepisach prawnych-trzeba mieć minimum przygotowania w tym zakresie choćby z uwagi na skostniały-nierelatywny język tam zawarty nie mówiąc o budowie zdań złożonych w trakcie czytania których traci się wątek-znany tylko autorowi.Ponadto to nie nos do tabakiery ale odwrotnie-to Wy dziennikarze powinniście poprzez TVP i PR a nie tylko prasę(tam są z reguły cytaty w takim samym języku co w ustawach-języku tez przez dziennikarzy nie zrozumiałym).Zreszta TVP zupełnie pod tym względem zaprzecza swojemu statutowi jako TV publiczna.

  Odpowiedz
 • ble ble(2012-11-26 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Konia z rzędem temu co orientuje się w zdecydowanej większości naszych przepisów. Na co dzień obserwuję adwokatów i radców prawnych, którzy nie mają zielonego pojęcia w kwestiach, których nie zwykli prowadzić. Stwierdzenie "nieznajomość prawa szkodzi" nie może być usprawiedliwieniem dla władzy. Jestem przekonany, że zdecydowana większość nastolatków, (ludzi blisko pełnoletnich) nie ma zielonego pojęcia o tym, że spora część rzeczy które robią jest wysoce karalna. W taki to też sposób znam dzieci osiemnastoletnie, które zostały skazane za "głupi wybryk" na parę lat więzienia. Czy o taką resocjalizację i "wychowanie" nam chodzi?

  Odpowiedz
 • Max(2012-11-26 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  "Tylko 50,2 proc. Polaków na bieżąco obserwuje zmiany w ustawach" - przecież to sukces na skalę światową - szkoda, że fikcyjny.

  Odpowiedz
 • Joanna(2012-11-26 11:40) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież tego można uczyć już w szkole! Ile głupot można ze szkolnego katalogu wyrzucić, a dodać umiejętności praktyczne, jak poruszanie się po przepisach - chociaż podstawy.

  Odpowiedz
 • Abuzywna(2012-12-11 15:14) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego nikt - Państwo ( tyle bezproduktywnych kampanii reklamowych) Prawnicy ( stoją na straży prawa) nie chcą podjąć się "Przetłumaczenia" kruczków prawnych, które powodują lawinę pozwów przeciw jednoosobowym firmom za klauzule abuzywne. Właściciele sklepów nie są idiotami - poprawią zapisy i się do nich dostosują - trzeba dać im szansę a nie doić " kosztami zastępstwa procesowego" i robić z ludzi bandytów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!