« Powrót do artykułu

W resortach zaczną pracować adwokaci diabła

Prawie 150 analityków prognozuje wpływ planowanych przez rząd regulacji na rzeczywistość. W resortach mają być jak adwokaci diabła – wytykać błędy i pokazywać inne rozwiązania. Nie do końca jednak myślą o wszystkich skutkach.

Ludzie

autor: Image SourceJo Kircherrżródło: Materiały Prasowe

Analitycy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • adwokat(2012-11-12 09:19) Zgłoś naruszenie 00

  Adwokaci diabła już pracują od zarania, wszędzie ich pełno.

  Odpowiedz
 • ........(2012-11-09 22:22) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli nie związani sa z doktryną czyli środowiskiem akademickim to z dużym prawdopodobieństwem mozna stwierdzić,ze są niezależni w pelni i nieskorumpowani i że dobrze będą wypelniac swoje funkcje.

  Brak rekojmi wykonywania zawodu prawniczego dla powyzej wspomnianych z powodu zaleznosci i skorumpowania nie jest na terenie UE czy nawet poza tylko i wyłącznie swobodnym domniemaniem.Zatrudnianie tego typu osobistosci jest uważane za wysokie negatywne ryzyko.

  Odpowiedz
 • ble ble(2012-11-09 13:45) Zgłoś naruszenie 00

  Ostatnie zdanie wstępu należało zakończyć "Nie do końca jednak myślą..."

  Odpowiedz
 • bu ha ha(2012-11-10 00:07) Zgłoś naruszenie 00

  Adwokaci Diabła pracują w Polsce od 17 września 1939. Nic się nie zmieniło a te dyrdymały o demokracji możecie sobie wsadzić gdzieś. Bismarck powiedział: jak chcecie się pozbyć konkurencji ze wschodu to dajcie polakowi rządzić .Zwołajcie radę starszych po jednej osobie z każdego regionu i popatrzcie na kopiec mrówek lub ul. tam pracuje najlepsza społeczność. Przy takim przeroście trutniów i imbecyli każdy ul padnie.

  Odpowiedz
 • urzędnik niższego szczebla za to mądry(2012-11-10 17:38) Zgłoś naruszenie 00

  I co z tego, że będą adwokaci diabła, przyjdzie sygnał polityczny, że ustawa ma przejść w sejmie to przejdzie, choćby od samego początku było wiadomo, że jest niekonstytucyjna albo szkodliwa albo wadliwie napisana. Najlepszy przykład to choćby ustawa działkowa uchwalona za rządów SLD.

  Odpowiedz
 • tytuł bezsensowny pomysł dobry(2012-11-12 08:25) Zgłoś naruszenie 00

  Urzędnicy niższych szczebli znają prawo od podszewki. To oni funkcjonują na styku prawo (jego egzekwowanie) a ludzie. Wiedzą jakie problemy mają obywatele i jakie ma państwo.
  Jeżeli ktokolwiek chce wiedzieć jakie skutki wyrządzi przepis powinien pytać właśnie ich.

  do 2
  Rękojmia to mit dla ludzi prostych. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę w ile spraw kryminalnych zamieszani są ci, którzy taką rękojmię rzekomo dają. Gwarancją może być tylko prawo, a nie śmieszne quasi-prawne obrzędy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!