« Powrót do artykułu

Inicjatywa obywatelska w Polsce? To fikcja

Ponad 4,5 mln Polaków podpisało się pod projektami ustaw, które nie doczekały się realizacji. Eksperci postulują wyznaczenie terminu, w którym parlament miałby się zająć wniesioną propozycją, i dłuższy czasu zbierania podpisów.

Skuteczność obywatelskich inicjatyw ustawodawczych

żródło: DGP

Skuteczność obywatelskich inicjatyw ustawodawczych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • M(2012-10-11 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  Powinno się to odbywać drogą internetową a w ostateczności papierową. A gdy ponad 50% społeczeństwa wyrazi aprobatę staje się tylko formalnością zatwierdzić to przez władzę. Tak wygląda współrządzenie i współdecydowanie a nie uzurpowanie sobie władzy jak dotychczas i monopolu na rację!

  Odpowiedz
 • przedsiębiorczy(2012-10-11 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  no cóż, zakłamanie jakie prezentuje sobą rak toczący Polskę czyli platforma obywatelska ma głęboko w nosie obywateli. Jej zadufani w sobie ministrowie robią najczęście wbrew społeczeństwu. Dokonują deregulacji zawodów, zmieniają na niekorzystne dla przedsiębiorców zapisy w ustawach, nie reagują na olbrzymie straty przy lewych przetargach ( ustawa o najniższej kwocie do zapłaty). Dlatego też jak najszybciej należy ten twór pod nazwą peło wyrzucić na śmiedzący śmietnik cywlizacji.

  Odpowiedz
 • wojtek(2012-10-11 22:49) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł ten jest jeszcze jednym dowodem na ubezwłasnowolnienie polskich Obywateli, przez grupę osób (głównie prawników).
  W. Faber - wyjęty spod prawa

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!