« Powrót do artykułu

Lichwa trafi do SN

Sądy nie powinny wydawać nakazów zapłaty, gdy chodzi o pożyczki udzielane na warunkach niezgodnych z ustawą. Uznał tak Zbigniew Ziobro i jako prokurator generalny skierował jedną z takich spraw w ramach skargi nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego.

prawo8

żródło: ShutterStock

Co istotne, Zbigniew Ziobro uważa, że lichwiarskie pożyczki mogą dotyczyć nie tylko sytuacji, gdy pożyczkobiorcą jest osoba fizyczna, lecz także tych, gdy chodzi o osobę prawną. Istotą jest to, że osoba fizyczna (menedżer spółki) byłaby zobowiązana do zapłaty pieniędzy, które – w ocenie szefa prokuratury – się pożyczkodawcy nie należą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

  • Ewa(2020-05-17 15:27) Zgłoś naruszenie 54

    Lichwa nie lichwa ,a komunistyczni "sprawiedliwi"won

    Odpowiedz
  • Jola(2020-05-18 09:50) Zgłoś naruszenie 20

    I bardzo dobrze, w końcu zrobi porządek z bandytami w białych kołnierzykach. Człowiek czasem byl zmuszony ratować się biorąc taką pożyczkę często na leczenie kogoś bliskiego a tacy cwaniacy korzystali. Potem tylko wzruszali ramionami i mowili trzebabyło nie brać a sądy sprawę orzyklepywały.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!