« Powrót do artykułu

Transmisja rozpraw online: Zainteresowany wejdzie na stronę sądu i włączy relację

Resort sprawiedliwości chce, by chociaż część rozpraw, przede wszystkim te karne, była transmitowana w czasie rzeczywistym przez internet.

prawo1

żródło: ShutterStock

8 592 296 tyle spraw wpłynęło do sądów powszechnych w I półroczu 2019 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • Ech(2020-05-05 10:11) Zgłoś naruszenie 138

  Świetny pomysł. Całe bloki na osiedlach, całe wsie będą oglądały, jak Pani Jadzia płacząc opowiada, jak to jej mąż Józef ją gwałci, bije i poniża. A co tam, cała szkoła będzie patrzyć, jak na rozprawie odtwarzają film nagrany przez kolegów-uczniów, jak zbiorowo gwałcą ich koleżankę. Anna Maria Wesołowska wymięka.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Eliasz(2020-05-06 06:43) Zgłoś naruszenie 20

  Drogi Panie Ministrze Czy zastanowił się Pan nad : 1-niejawnością rozpraw sądowych (mieszkańcy miejscowości wiedzą wszystko o sąsiedzie) 2-prawami stron biorących udział w rozprawie 3-możliwościami manipulowania zeznaniami świadków Proponuję rozważyć to i nie wylewać - "dziecka z kąpielą"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Gość(2020-05-05 11:20) Zgłoś naruszenie 22

  W czasach pandemii zdalne rozprawy (sędziowie, protokolant, pełnomocnicy u siebie w domach) to doskonały pomysł. Potrzebne są szybkie łącza elektroniczne, sprawny doskonale zabezpieczony intranet sądowy, elektroniczne akta i doręczenia elektroniczne.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • wjw(2020-05-05 13:33) Zgłoś naruszenie 11

  To będzie dopiero bałagan, żeby nie powiedzieć burdel. Jak na razie Portal Informacyjny Sądów tak działa jakby nie działał bo informacje umieszcza się w nim jak komu się chce, nie chce albo wcale. Niektóre sądy wnioski o udostępnienie to mają gdzieś. Od Sasa do lasa...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!