« Powrót do artykułu

Lokalizacja sądu ds. własności intelektualnej w Lublinie pozbawiona jest sensu. MS nie podjęło ostatecznej decyzji

W poniedziałek prezydent podpisał nowelizację kodeksu postępowania cywilnego, która ustanawia wyspecjalizowane sądy ds. własności intelektualnej. Z początkiem lipca 2020 r. już tylko do nich trafiać będą spory dotyczące praw autorskich, własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji.

 • SAM ZAIKS KIERUJE ROCZNIE TYSIĄCE SPRAW
 • W poniedziałek prezydent podpisał nowelizację kodeksu postępowania cywilnego, która ustanawia wyspecjalizowane sądy ds. własności intelektualnej. Z początkiem lipca 2020 r. już tylko do nich trafiać będą spory dotyczące praw autorskich, własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji.
statystyki

Komentarze (3)

 • Heniek(2020-03-04 09:27) Zgłoś naruszenie 21

  "Cała południowo-wschodnia część Polski będzie musiała dojeżdżać do Lublina, który co gorsza jest wyjątkowo słabo skomunikowany – dodaje."... Patrzę na mapę, patrzę jeszcze raz, upewniam się, co do lokalizacji Lublina na mapie. Jak nic wychodzi mi za każdym razem, że Lublin leży w Polsce południowo-wschodniej. Co zaś się tyczy skomunikowania, to kończy się właśnie budowa S17 z Warszawy do Lublina, prace nad budową S19 z Lublina do Rzeszowa trwają już na większości odcinków. Lotnisko jest (samolot kilka razy w tygodniu na trasie Lublin-Warszawa). Gorzej chyba z połączeniami kolejowymi ale tu nie jestem pewien, bo po prostu nie jeżdżę. Wiem, że jakaś modernizacja torów trwa.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Cyklon(2020-03-04 22:39) Zgłoś naruszenie 10

  Lublin to był dobrze skomunikowany z Wielkim Księstwem Litewskim bo nie tylko był jego stolicą ale i siedzibą Trybunału dla Wlk. Ks Litewskiego. Co się tyczy spraw wytaczanych przez ZAiKS to oni są sami jedna wielką sprawą - złodziejską. Przez cały PRL okradali autorów tekstów , kompozytorów, muzyków i tak jest do dnia dzisiejszego. Pozwy kierowane przez ZAiKS w żaden sposób nie odzwierciedlają problemów praw autorskich, większość ich spraw to problemy z naruszeniem praw autorskich do wykonywania bez zezwolenia i bez opłaty tantiem lub emisji na przykład radiowych utworów bez opłaty nie zaś spory pomiędzy autorami lub właścicielami praw do utworów w tym przypadku muzycznych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!