« Powrót do artykułu

Kryszkiewicz: Groźny wirus atakuje, tym razem w sądzie [OPINIA]

Świat, w tym także Polska, żyje koronawirusem. A przecież my też mamy się czym pochwalić, jeżeli chodzi o epidemie. Od ładnych paru lat, jak Polska długa i szeroka, musimy się mierzyć z tajemniczym wirusem, który wyjątkowo chętnie infekuje osoby zatrudnione w sferze budżetowej.

Małgorzata Kryszkiewicz / fot. Wojtek Górski

żródło: DGP

Tak więc widać, że wirus nie odpuszcza i zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Nieodporni okazali się nawet sędziowie. Czy nie czas, aby służby epidemiologiczne zajęły się tematem?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • ABC(2020-02-11 12:20) Zgłoś naruszenie 129

  Szanowna Pani Redaktor, nie mam dostępu do 21 % artykułu, gdzie może coś zmienia się w wydźwięku tego artykułu, ale to, co przeczytałem jest, moim zdaniem, słabe. Przybrała Pani ton prześmiewczy, czy szyderczy, opisując sytuację, w jakiej znaleźli się sędziowie SO w Olsztynie (bo o K.Zaradkiewiczu nie ma co wspominać). Nie każdy ma tyle odwagi i determinacji co sędzia Juszczyszyn, który jako jeden z niewielu sędziów w Polsce zachował się tak, jak należało (i żebym został dobrze zrozumiany - uważam, ze zdecydowana większość sędziów zachowuje się przyzwoicie, ale nie każdy chce być na ‚froncie” walki o praworządność). Może wynika to też z takiej prawniczej maniery, czy jak to nazwać, ze na wszystko można popatrzeć z różnych stron i, ze chociaż mam jakieś zdanie, to nie wykluczam, że możliwa jest inna ocena tego samego. Taki brak jednoznacznej, stanowczej oceny widać i w Pani tekście - pisze Pani o ID: „A ta - jak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują - sądem tak naprawdę nie jest”, zamiast jednoznacznie to stwierdzić. I Pani tylko to opisuje, podczas, gdy sędziowie to przekonanie musieliby „wcielić w życie” (a nie wiemy nawet, czy są do tego przekonani). Moim zdaniem powinni to zrobić, ale ja znajduję się w tej komfortowej sytuacji, że takich decyzji nie muszę podejmować. Pani też. Tym bardziej powinna więc Pani uważać na ton tego, co Pani pisze i nie ulegać pokusie płytkich ocen. Napisała Pani wiele mądrych artykułów, za które dziękuję, czekam na następne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wirusy na zamówienie(2020-02-11 11:02) Zgłoś naruszenie 1010

  Złośliwe wirusy jak widać, słychać i czuć atakują szczególnie pewnych, tendencyjnych redaktorów.

  Odpowiedz
 • o to chodzi(2020-02-11 15:18) Zgłoś naruszenie 46

  Zajmowanie stanowisko nie może powodować nie podleganiu obowiązującemu prawu. Szanowny czarekmat to pewnie z tych świętych krów, które uważają, że jak mają stanowisko i znajomości to reszta ma się go słuchiwać. a może w dłonie całować ? wszak spływa na niego boska wiedza z ustaw sejmowych i nieba.

  Odpowiedz
 • czarekmat(2020-02-11 12:02) Zgłoś naruszenie 114

  Żaden pracownik ZUSu nie odważy się skontrolować sędziego czy prokuratora . Tak jak żaden urzędnik kontroli skarbowej nie wezwie na wyjaśnienia tych osób. W myśl zasady : wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!