« Powrót do artykułu

Strus-Wołos: Sędzia to nie jest zwykły zawód [WYWIAD]

Monika Strus-Wołos: W nowelizacji k.p.c. dominuje patrzenie na interes sądu. Ważniejsze jest, by sprawę załatwić szybko, polepszyć statystyki, uchodzić za sprawnego, szybko sądzącego sędziego i liczyć na awans.

Temida

żródło: ShutterStock

Monika Strus-Wołos: W nowelizacji k.p.c. dominuje patrzenie na interes sądu. Ważniejsze jest, by sprawę załatwić szybko, polepszyć statystyki, uchodzić za sprawnego, szybko sądzącego sędziego i liczyć na awans.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • r(2019-10-23 07:54) Zgłoś naruszenie 20

    Statystyka to przekleństwo . Psuje pracę sądów, urzędów, policji. Prowadząc kilka, kilkanaście spraw na raz nic nie może być zrobione dobrze. Do wszystkiego wyznaczane są terminy, które są ważniejsze niż sama sprawa. Do tego absurdalna procedura, która zalewa postępowanie nikomu niepotrzebnymi papierami, tak że tonie się w papierach. Załatwianie sprawy wygląda tak, najpierw się ją czyta, potem wysyła pisma i te potrzebne i te do niczego. Kolejny raz sprawa wraca po miesiącu (bo tyle trzeba zostawić na zwrotki). Po miesiącu, z tej sprawy już nic się nie pamięta. Więc czyta się od nowa. Strona się nie stawia. Więc znowu zwrotki. Znowu czekanie. Po kolejnym miesiącu, już zaczynają upływać terminy. Międzyczasie taki spraw jest jeszcze kilkanaście .... tak się nie da załatwiać spraw dobrze. Powinno być tak jak w USA. Sprawę się zaczyna i kończy bez zbędnych przerw.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2019-10-23 21:13) Zgłoś naruszenie 11

    tak, tak wiemy, daje duże możliwości : można bezkarnie kraść, rozbijać się samochodami po pijaku, ubliżać, bawić się w politykę bez jakichkolwiek ograniczeń, zdradzać interes państwa i pluć na Polskę za granicą, stawiać prawo na głowie i prawomocnie stwierdzać że białe jest czarne a czarne białe, albo pisać duby smalone w uzasadnieniach jakich nie powstydziłby się narkoman na haju - a wszystko bez najmniejszych konsekwencji, rzeczywiście niezwykły zawód...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!