« Powrót do artykułu

Najlepsze wydziały prawa w Polsce. Poznaj zwycięzców 13. rankingu DGP

Już po raz 13. DGP przygotował ranking wydziałów prawa. Zwycięzców wybieraliśmy w dwóch kategoriach: szkoły wyższe publiczne i niepubliczne. Obie najlepsze uczelnie mieszczą się w Warszawie.

żródło: DGP

UCZELNIE NIEPUBLICZNE – LAUREACI (od lewej) dr hab. Anna Konert Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie (I miejsce), dr Paweł Chyc, rektor Tomasz Białas Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni (III miejsce), dr Arleta Nerka Kolegium Prawa Akademii Leona K0źmińskiego (II miejsce)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Taksobie(2019-06-19 09:28) Zgłoś naruszenie 3839

  Dlaczego robi się ranking akurat wydziałów prawa?? Przecież to najgorsze studia jakie mogą być, kompletnie nic nie uczą, kucie regulaminów na pamięć, które się zapomina i które się zmienią nie jest nauką. Do tego prawo rzymskie i historia prawa Mezopotamii na co to komu? Prawdziwa nauka to matematyka, chemia, biologia, fizyka i im pokrewne, nam brakuje lekarzy, personelu medycznego, inżynierów, nowych technologii, a tymczasem oni robą ranking prawa. Ludzi sami się muszą uczyć na własną rękę. Test na aplikacje to kucie na pamięć szczegółowo wszystkich kodeksów z których w praktyce się korzysta, i tu znowu widać oderwanie od rzeczywistości. Poza tym co za przyjemną tylko czasu, stresu, aby na końcu wyjść systemowym robocikiem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jakie prawo--Inspektor Pracy(2019-06-19 09:38) Zgłoś naruszenie 911

  W Polsce nie ma prawa ,w Polsce są tylko pozory prawa!-część żeruje na kosztach i to dla Nich świetny biznes a kolejna część na stosowaniu prawa które sami kreują wg własnego uznania. ! Nie wierzycie?:.” Kto To powiedział? Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących - i słusznie" ,ale co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy którzy pracowali bez ferii,wakacji nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. ...Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl..Kopacz jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—.Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem lub nie dożywają nowego dla Nich wieku ......""Spracowani ludzie po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że emerytury w wieku 60 lat są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie. Sędzia zaprzyjaźnionego dla Tuska TK o tym przeczytał w gwiazdach (bo budżet zbankrutuje) a potem sam poszedł po kase za Urlop którego rzekomo nie umiał w kadencji TK wykorzystać. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Tuski i TK Rzeplinskiego stworzyli w Polsce POlski BIG Obóz Pracy .".....Wczoraj otrzymałem List z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Duda z wyjaśnieniem w sprawie:. "Kancelaria po raz kolejny zwraca mi uwagę że temat takich osób (emerytur stażowych ) to sprawa Rządu RP i jego Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej. Tak wiec wszyscy maja nas w d...dzie . Pisałem w nim..”Na osiedlu na którym mieszkam młodzi już pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/ nie chcą - bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy z 40 /45 letnim stażem nie licząc nadgodzin,chodzą do pracy ledwo włócząc nogami aby PiS ze środków emerytalnych ukradzionych wstecznie przez PO za szkodliwe i nieb warunki pracy , miał czym dzielić . Opamiętajcie się "„

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i kamieni kupa(2019-06-20 09:44) Zgłoś naruszenie 63

  A jakie to ma znaczenie, skoro ukończenie takiego wydziału nic nie daje. W zasadzie uprawnienia po ukończeniu tekiego "renomowanego" wydziału - daje takie same uprawnienia prawne - jak nie ukończenie niczego. Analfabeta ma takie samo prawo występowania przed sądem, jak magister prawa. W USA prawo do występowania przed sądem ma się pod 2 - 3 latach, nawet kursów korespondencyjnych. Tutaj 5 lat nauki i nic. No to skoro taką "wiedzę" otrzymują absolwencji - to jest się czym chwalić :)))

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wolne żarty(2019-07-01 15:24) Zgłoś naruszenie 42

  Wrocławski wydział prawa na trzecim miejscu? hahahahahha Co za brednie, przecież to maszynka do robienia pieniędzy ;)

  Odpowiedz
 • Normal(2019-07-02 17:28) Zgłoś naruszenie 31

  Chyba bełkotu prawnego !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!